#GOTOWIDOPOMOCY: W kuchni Braci Wiśniewskich - Legia Warszawa
Plus500
#GOTOWIDOPOMOCY: W kuchni Braci Wiśniewskich

#GOTOWIDOPOMOCY: W kuchni Braci Wiśniewskich

Lubimy pokazywać Wam kulisy naszej akcji. Tym razem przedstawiamy firmę cateringową Bracia Wiśniewscy, partnera największego projektu wsparcia seniorów na terenie Warszawy prowadzonego przez Legię.

Autor: Bartosz Zasławski

Fot. Janusz Partyka, video: Jakub Goliński

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Bartosz Zasławski

Fot. Janusz Partyka, video: Jakub Goliński

Dzięki naszej akcji możemy poznać fantastycznych ludzi i firmy, z którymi wspólnie - mimo naszych i ich problemów - służymy tym, którzy tych problemów mają jeszcze więcej. W swoje progi zaprosili nas Bracia Wiśniewscy, którzy zapewniają posiłki dla seniorów i razem z nami je dostarczają.

Zdjęcie

Jesteśmy w głównej siedzibie firmy przy ulicy Domaniewskiej, w sercu Mordoru (nasi partnerzy prowadzą też bistro w Akademii Leona Koźmińskiego i restaurację w Muzeum Żydów Polskich POLIN). Rynek gastronomii i eventów, w którym działa, zatrzymał się. Wchodzimy do zwykle pełnej stołówki, w której teraz nie ma żywej duszy, a krzesła oparte są na stołach. Dalej, wysłużonym korytarzem, pani Marta Wiśniewska prowadzi nas do sporych rozmiarów kuchni, gdzie zespól kilkunastu osób pracuje nad przygotowaniem ponad 600 posiłków (stan na kilka dni temu).

Zdjęcie

W osobnym pomieszczeniu trwa dekorowanie słodkich produktów, jest też chłodnia, zastawiona dosłownie od podłogi do sufitu metalowymi tacami z żywnością. - 25-lecie firmy przypadło akurat w czasie pandemii. To jest taki czas, że musimy sobie pomagać - mówi prezes, pan Janusz, który założył ją wraz ze swoim śp. bratem. Wokół jest głośno, gwarno, panuje serdeczna, rodzinna atmosfera. Nie jest to działalność, w której liczą się tylko trzy rubryki w Excelu: przychody, wydatki i zysk netto.

Zdjęcie

W menu tego dnia znalazły się kotlety mielone, ziemniaki i buraki, czyli tradycyjne danie, do jakiego przyzwyczajeni są osoby w wieku 65+. Nad całością operacji czuwa pani Marta, która - bez żadnej przesady - jest jej mózgiem i sercem. I wiele razy ruszała w trasę z naszymi wolontariuszami.

- Nie dajmy się. Życzę zdrowia, wytrwałości i powrotu do normalności - kończy pan Janusz.

 

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Więcej informacji o firmie w TYM miejscu.

Zdjęcie

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.
 
Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 - 17:00)
 
Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: wolontariat@fundacjalegii.pl
 
Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: gotowidopomocypartnerzy@legia.pl

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 26
Udostępnij

Autor

Bartosz Zasławski

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.