„Legia bez barier” - Legia Warszawa
Plus500
„Legia bez barier”

  „Legia bez barier”

  Weź udział w programie „Legia bez barier” i wspieraj Wojskowych!

  Fot. Janusz Partyka

  Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

  Fot. Janusz Partyka

  Jako klubowi zależy nam na wsparciu kibiców niepełnosprawnych. Program „Legia bez Barier” wychodzi naprzeciw ograniczeniom wynikającym z niepełnosprawności i umożliwia zarówno osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, jak również osobom niewidomym, pełne uczestnictwo w meczach rozgrywanych na obiekcie przy ul. Łazienkowskiej 3.

   

  Jak działa „Legia bez barier”?

   

  To możliwość nabycia karnetu na wszystkie mecze rozgrywane na naszym stadionie (wyjątkiem jest tutaj spotkanie o Superpuchar Polski, na które kibic otrzyma oddzielny bilet). Może być on zupełnie darmowy (w przypadku niepełnosprawności w stopniu znacznym), objęty 50% zniżką (w stopniu umiarkowanym) lub 20% zniżką (w stopniu lekkim). Karnet jest kodowany na Karcie Kibica osoby niepełnosprawnej oraz jej stałego opiekuna. Warunkiem jego nabycia jest przesłanie do klubu orzeczenia o niepełnosprawności – jeżeli nie jest ono stałe, należy aktualizować je co sezon. 

   

  W przypadku wyczerpania się ilości miejsc, kibic uczestniczący w programie otrzyma pierwszeństwo w zakupie biletu na kolejne wydarzenie. Ponadto istnieje możliwość dokonania zmiany opiekuna na wybrany mecz – aby to uczynić należy przesłać do klubu stosowną informację z numerem Karty Kibica oraz PESEL-em opiekuna tymczasowego.

   

  Wszystkim osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, którym zostanie przyznany karnet, przysługuje stałe miejsce parkingowe. W przypadku zakupu pojedynczych biletów, klub dysponuje dziesięcioma miejscami parkingowymi. Decyduje wówczas kolejność zgłoszeń. 

   

  Audiodeskrypcja:

   

  Piłka nożna jest pasją milionów ludzi na całym świecie. W gronie tym są również osoby, które nie mogą w pełni cieszyć się oglądaniem popisów piłkarzy, ale nie przeszkadza im to we wspieraniu ulubionej drużyny i przeżywaniu emocji towarzyszących meczom. Aby zapewnić kibicom niedowidzącym możliwość jeszcze pełniejszego uczestniczenia w widowiskach sportowych, Legia Warszawa zaoferowała im dostęp do specjalnego komentarza meczowego opisującego wydarzenia na boisku – tzw. audio deskrypcji.

  Dzięki tego typu usłudze fani, którzy mają problemy ze wzrokiem, mogą chociaż oczyma wyobraźni zobaczyć to co dzieje się na murawie. Taki komentarz jest bardzo specyficzny i różni się mocno od tego, który możemy usłyszeć na co dzień w telewizji i radio. Aby go usłyszeć, na stadion należy zabrać ze sobą telefon komórkowy z zestawem słuchawkowym, za pomocą którego możliwy będzie odbiór sygnału i słuchanie komentarza (częstotliwość 95 FM).

  Udostępnij
  16razyMistrz Polski
  20razyPuchar Polski
  5razySuperpuchar Polski
  pobierz oficjalną aplikację klubu
  App StoreGoogle PlayApp Gallery
  © Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.