Nasza Legia powraca! Pierwszy numer kwartalnika już dostępny - Legia Warszawa
Plus500
Nasza Legia powraca! Pierwszy numer kwartalnika już dostępny

Nasza Legia powraca! Pierwszy numer kwartalnika już dostępny

Pierwszy numer kwartalnika Nasza Legia już w sprzedaży! Po ponad 10 latach historyczne wydawnictwo, na którym wychowały się tysiące kibiców, powraca w nowej formule.

Autor: Legia Warszawa

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Legia Warszawa

Fot. Mateusz Kostrzewa

Pierwszy numer kwartalnika Nasza Legia już w sprzedaży! Po ponad 10 latach historyczne wydawnictwo, na którym wychowały się tysiące kibiców, powraca w nowej formule.

 

Dla kibiców Wojskowych Nasza Legia przez lata była podstawowym źródłem informacji o ukochanym klubie. Pismo ma swoją niebagatelną historię. W 1997 roku regularnie ukazujący się tygodnik stworzył nieżyjący już niestety Wiesław Giler. Czasopismo tytułem nawiązywało do biuletynu wydanego przez CWKS Legia przy okazji pierwszego meczu półfinałowego o Puchar Europy Mistrzów Klubowych w sezonie 1969/70.

 

KUP TERAZ

 

- Nasza Legia to wydawnictwo głęboko zakorzenione w sercach wielu kibiców, którzy wychowali się na tej gazecie. To również ogromne dziedzictwo, pozostawione przez śp. Wiesława Gilera. Dlatego po ponad 10 latach zdecydowaliśmy się reaktywować NL w nowoczesnej formule kwartalnika. Chcemy, by było to prestiżowe wydawnictwo, w którym czytelnicy znajdą materiały premium, dotyczące chociażby naszej wspaniałej historii. Wierzę, że Nasza Legia w nowej odsłonie będzie budować jeszcze większą więź fanów z klubem - mówi prezes Legii Dariusz Mioduski. 

 

Po ponad dekadzie od wznowienia pisma jako tygodnik, w 2008 roku tytuł Nasza Legia trafił do klubu, gdzie był wydawany przez kolejnych pięć lat – również w formie tygodnika, ale także miesięcznika czy dwumiesięcznika. Ostatni numer pisma ukazał się w 2013 roku.

 

„Legia miała wtedy 13 trofeów mniej. W tym czasie wygrała mistrzostwo siedem razy, pięciokrotnie Puchar Polski, a na deser, ostatnio, dołożyła ten przeklęty Superpuchar. Zobaczcie, ile udało się wygrać zaledwie w dekadę. Stać się hegemonem w skali kraju, wrócić na salony europejskiego futbolu, zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Dziś nie jest tak różowo, ale w czasach, o których piszemy, też nie było. A jednak Legia ruszyła z piskiem opon i przez lata mało kto potrafił ją zatrzymać” - czytamy we wstępniaku do pierwszego numeru kwartalnika Nasza Legia, autorstwa Adama Dawidziuka i Janusza Partyki.

 

Pierwszy numer kwartalnika liczyć będzie sto stron. Jak podkreślają pomysłodawcy i autorzy, NL w nowej odsłonie ma opierać się na publicystyce, reportażach, wywiadach, historii klubu czy ciekawostkach, chociażby z życia prywatnego piłkarzy oraz ich otoczenia. W oddanym dziś do sprzedaży czasopiśmie znajdziemy m.in.: tekst o bohaterskich walkach powstańców warszawskich z perspektywy zawodników wielu sekcji Legii, a także rozmowy z Josue, Marcem Gualem czy Krzysztofem Kosedowskim. Czytelnicy będą mogli wspomnieć również wszystkie 20 wygranych finałów Pucharu Polski, poznać od niepiłkarskiej strony trenera Kostę Runjaicia czy też historię ruchu kibicowskiego, opisanej z okazji 50-lecia Żylety.

 

- Powrót do wydawania Naszej Legii jest również swego rodzaju formą podziękowania dla naszych kibiców, którzy szczególnie w ostatnich trudniejszych sezonach byli z zespołem na dobre i złe. Świat mediów papierowych przechodzi rewolucję, nie wytrzymuje już wyścigu o bieżącą informację z Internetem. Nie oznacza to jednak, że nowoczesne, drukowane pismo jest skazane na porażkę. Dlatego idziemy z duchem czasu, dostarczając kibicom unikalnych treści - dodaje wiceprezes zarządzający Legii Marcin Herra.

Pierwsze wydanie kwartalnika Nasza Legia dostępne jest w Legia FanStore przy ul. Łazienkowskiej 3, w cenie 24,90 zł, a także online.

 

PUNKTY W KTÓRYCH MOŻNA NABYĆ NL:

 

Legia FanStore, ul. Łazienkowska 3, Sklep główny (czynny w poniedziałek - piątek: 11:00 - 19:00; sobota: 10:00 - 16:00; 20.08: 12:00 - 22:15)
Legia FanStore, ul. Łazienkowska 3, Punkt sprzedaży na Trybunie Wschodniej (czynny w dni meczowe)
Legia FanStore, ul. Łazienkowska 3, Punkt sprzedaży na Trybunie Rodzinnej (czynny w dni meczowe)
Legia FanStore, ul. Łazienkowska 3, Punkt sprzedaży na Trybunie VIP (czynny w dni meczowe)
Online: sklep.legia.com w TYM miejscu

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

Legia Warszawa

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.