Ernest Muci odchodzi z Legii Warszawa - Legia Warszawa
Ernest Muci odchodzi z Legii Warszawa

Ernest Muci odchodzi z Legii Warszawa

Po blisko trzech latach spędzonych przy Łazienkowskiej Ernest Muci odchodzi z Legii Warszawa. Ze stołeczną drużyną 22-letni napastnik zdobył krajowe mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski.

Autor: Legia Warszawa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Legia Warszawa

Po blisko trzech latach spędzonych przy Łazienkowskiej Ernest Muci odchodzi z Legii Warszawa. Ze stołeczną drużyną 22-letni napastnik zdobył krajowe mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski.

Ernest Muci dołączył do Legii Warszawa z albańskiej Tirany w lutym 2021 roku. Szansę debiutu napastnik otrzymał zaledwie po upływie kilku dni, podczas ligowej rywalizacji z Górnikiem Zabrze. Już w pierwszym sezonie po trafieniu na Łazienkowską 3, Muci wraz z drużyną wywalczył tytuł mistrza Polski. 

Sezon 2021/22 utalentowany Albańczyk rozpoczął dosłownie i w przenośni od mocnego uderzenia. W pierwszej kolejce sezonu ligowego, Muci zdobył swoją premierową bramkę w barwach Legii Warszawa, pokonując bramkarza Wisły Płock. Z miesiąca na miesiąc pozycja napastnika w stołecznej drużynie rosła. Muci pokonywał bramkarzy Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, Górnika Łęczna, czy GNK Dinamo, coraz częściej pojawiając się w wyjściowej jedenastce Wojskowych. W tym samym sezonie, dzięki dobrym występom na ligowych i europejskich boiskach, 22-latek otrzymał szansę debiutu w seniorskiej kadrze Albanii (mecz z Andorą).

ZdjęcieZdjęcie

Sezon 2022/23 okazał się przełomowym dla 22-latka. Muci rozegrał łącznie 37 meczów, w których zdobył sześć bramek, a także zanotował siedem asyst. Był kluczową postacią drużyny, która wywalczyła dwudziesty w historii klubu Puchar Polski, a także krajowe wicemistrzostwo. Albańczyk imponował techniką, dryblingiem, łatwością urywania się spod opieki rywali i precyzją swoich strzałów, czy podań.

W trwającym sezonie Muci ponownie był podstawowym i bardzo ważnym ogniwem drużyny Kosty Runjaicia. W pamięci kibiców na pewno pozostaną niesamowite występy Albańczyka w rozgrywkach europejskich. Decydujący gol 22-latka w dwumeczu z Austrią Wiedeń zapisał się złotymi głoskami w historii Legii Warszawa, podobnie jak dublet zanotowany w rywalizacji grupowej z Aston Villą. Urodzony w 2001 roku zawodnik strzelił równiez cztery gole w ligowych spotkaniach, ciesząc się m.in. z dwóch bramek zaaplikowanych Widzewowi Łódź.

Przez blisko trzy lata spędzone przy Łazienkowskiej Ernest Muci uzbierał łącznie 114 występów z eLką na piersi, w których zdobył 21 bramek. Z Legią Warszawa reprezentant Albanii mógł cieszyć się z wywalczenia mistrzostwa kraju, Pucharu Polski i Superpucharu Polski

 

Ernest Muci w barwach Legii Warszawa:

114 meczów

21 goli

10 asyst

1x Mistrzostwo Polski 

1x Puchar Polski

1x Superpuchar Polski

 

Erni, dziękujemy Ci za grę z „eLką” na piersi i życzymy powodzenia w dalszej karierze! 

ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Udostępnij

Autor

Legia Warszawa

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.