Futsal: Legioniści awansowali do ekstraklasy! - Legia Warszawa
Plus500
Futsal: Legioniści awansowali do ekstraklasy!

Piłkarze halowi Legii Warszawa w meczu 25. kolejki 1. ligi pokonali Victorię Sulejówek 7:2. Legioniści zapewnili sobie tym samym 1. miejsce w tabeli i po raz pierwszy w historii awans do futsalowej ekstraklasy!

Autor: JP

Autor: JP

Wojskowi rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Po 30 sekundach gry Mariusz Milewski przeprowadził indywidualną akcję i pięknym strzałem pokonał bramkarza rywali. W 7. minucie było już 2:0 dla legionistów, a na listę strzelców wpisał się tym razem Mateusz Szafrański. Wojskowi zdominowali rywala i kontrolowali przebieg gry. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony na 3:0 podwyższył Adam Grzyb, a minutę przed gwizdkiem - po skutecznie wyegzekwowanym przedłużonym rzucie karnym przez Milewskiego - Legia prowadziła już 4:0. W drugiej połowie goście zagrali z lotnym bramkarzem. Siedem minut po wznowieniu gry piątą bramkę dla gospodarzy zdobył Krzysztof Jarosz, zaś w 36. minucie piłkarz rywali Michał Madej srzelił pierwszego gola dla Victori (drugiego dorzucił trzy minuty później). W odpowiedzi legioniści trafili jeszcze do siatki rywali dwa razy (Mateusz Olczak i Paweł Tarnowski). Wojskowi ostatecznie zwyciężyli 7:2 i mogą świętować upragniowny awans do futsalowej ekstraklasy! Gratulujemy!

Zdjęcie

I liga: Legia Warszawa - Victoria Sulejówek 7:2 (4:0)
Bramki: Milewski (1, 19), Szafrański (7), Grzyb (15), Jarosz (27), Olczak (38), Tarnowski (40) - Madej (36, 39)

Legia: Tomasz Warszawski - Krzysztof Jarosz, Michał Szymczak, Mateusz Szafrański, Mariusz Milewski, Paweł Wysocki, Adam Świątkowski, Mateusz Gliński, Paweł Tarnowski, Bartłomiej Świniarski, Adam Grzyb, Grzegorz Och, Mateusz Olczak

Mecz Legia Warszawa - Victoria Sulejówek (7:2).