Plus500
Joel Valencia: Chcę znów zostać mistrzem [Wideo]

Joel Valencia: Chcę znów zostać mistrzem [Wideo]

Pierwsza rozmowa Joela Valencii po podpisaniu kontraktu z Legią Warszawa.

Autor: Przemysław Gołaszewski

Fot. Janusz Partyka

  • Udostępnij

Autor: Przemysław Gołaszewski

Fot. Janusz Partyka

Joel Valencia udzielił pierwszego wywiadu po wypożyczeniu do Legii Warszawa.

 

- To bardzo fajne uczucie, móc wrócić do Polski. W Polsce mieszka moja córka i miało to wpływ na moją decyzję, bo chciałem być blisko niej. W Brentford nie wszystko się układało, więc wspólnie zdecydowaliśmy o przeprowadzce i poszukaniu szansy w nowym miejscu. Najważniejszym z tych osobistych powodów, oprócz wielkości klubu, była właśnie chęć bycia przy córce - powiedział Joel Valencia w rozmowie z klubowymi mediami.

 

- Znam Warszawę, byłem tu kilka razy. Legia to największy klub w Polsce, więc wszystko wygląda tu bardzo dobrze. Stadion i kibice robią niesamowite wrażenie. Byłem tutaj, ale nie mogłem zagrać, dlatego mam nadzieję na wspaniałą atmosferę - dodał nowy zawodnik Legii Warszawa.

 

- W Anglii piłka nożna jest bardziej fizyczna. Gra się z większą agresją. Oczywiście technika też jest tam ważna, ale nie kontrolujesz tak przebiegu meczu. Intensywność w grze jest największą różnicą pomiędzy angielską piłką a hiszpańską lub polską. Jeśli złapiesz odpowiedni rytm wszystko jest w porządku, jednak ja nie grałem tak dużo, jakbym chciał - porównywał Joel Valencia.

Zdjęcie

- W Anglii kibice żyją futbolem. Stadiony są zawsze wypełnione, choć oczywiście teraz podczas pandemii kibice nie mogą przychodzić na mecze. Na Wyspach wyjście na mecz jest obowiązkiem. Ludzie tego wyczekują. Pracują ciężko od poniedziałku do piątku i czekają, by w sobotę iść na stadion, gdzie spędzają cały dzień w oczekiwaniu na mecz - stwierdził ofensywnie grający pomocnik. 

 

- Trafiłem do największego klubu w Polsce. Oczekuję, że ponownie zostanę mistrzem Polski. Wiem, że drużyna gra o Ligę Europy UEFA, więc chciałbym zajść w tych rozgrywkach jak najdalej. Z osobistego punktu widzenia jest dla mnie niezwykle komfortowe, że będę blisko córki. To niesamowite - zakończył podeskcytowany piłkarz.

Udostępnij

Autor

Przemysław Gołaszewski

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.