Plus500
Joel Valencia zawodnikiem Legii

Joel Valencia zawodnikiem Legii

Joel Valencia, najlepszy zawodnik Ekstraklasy w sezonie 2018/19, będzie występował w Legii Warszawa na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2020/21.

Autor: LW

Fot. Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: LW

Fot. Janusz Partyka

Joel Valencia został wybrany najlepszym piłkarzy Ekstraklasy w sezonie 2018/19, kiedy zdobył tytuł mistrza Polski. 24-letni pomocnik ostatni rok występował w Brentford FC, który w Championship zajął trzecie miejsce i zagrał w finale baraży o Premier League.

 

- Legia to największy klub w Polsce, wszystko wygląda tu bardzo dobrze. Stadion i kibice robią niesamowite wrażenie. Byłem tutaj, ale nie mogłem zagrać, dlatego mam nadzieję poczuć wspaniałą atmosferę. Oczekuję, że ponownie zostanę mistrzem Polski. Wiem, że drużyna gra o fazę grupową Ligę Europy UEFA, chciałbym zajść w tych rozgrywkach jak najdalej - mówi Joel Valencia.

 

- Joel Valencia to zawodnik, który już udowodnił, że ma wszelkie predyspozycje, żeby zostać czołowym zawodnikiem naszej ligi. Gorszy okres, którego doświadczył ostatnio, może go tylko odpowiednio zmotywować do pokazania pełni swoich piłkarskich umiejętności. Ten ruch transferowy stworzy nam wiele nowych możliwości w kontekście rozwiązań boiskowych oraz podniesie jakość kadry. Cieszy mnie determinacja Joela, który jest gotowy na nowe wyzwanie i walkę o założone cele - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

 

Valencia będzie występował w Legii na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2020/21.

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

LW

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.