Koszykówka: GTK Gliwice - Legia Warszawa 100:105. Trzecie zwycięstwo z rzędu Zielonych Kanonierów! - Legia Warszawa

Koszykarze warszawskiej Legii w meczu 26. kolejki Orlen Basket Ligi pokonali na wyjeździe GTK Gliwice 105:100. Zieloni Kanonierzy wygrali 15. ligowe spotkanie w sezonie 2023/24. Legioniści po bardzo zaciętym meczu zwyciężyli w Gliwicach i przybliżyli się do udziału w fazie play-off.

Autor: Marcin Bodziachowski/Legiakosz.com

Legia wygrała wyjazdowe spotkanie w Gliwicach, walcząc do samego końca o korzystny wynik. GTK miał w IV kwarcie już sześć punktów przewagi, ale legioniści nie złożyli broni i do ostaniej akcji walczyli o każdą piłkę. W końcówce świetnie spisywał się Christian Vital, któy w całym spotkaniu zdobył 36 punktów, a także Michał Kolenda, który trafił ważną trójkę, a następnie w szybkim ataku skończył akcję wsadem. Jeszcze parę minut przed końcem meczu gliwiczanie prowadzili różnicą sześciu punktów, ale Zieloni Kanonierzy nie stracili wiary i do samego końca walczyli o każdą piłkę, ostatecznie odrabiając straty i zwyciężając w Gliwicach.

We wtorek, 9 kwietnia o godz. 20:00, koszykarze Legii Warszawa zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Zdjęcie

26. kolejka OBL: GTK Gliwice – Legia Warszawa 100:105 (14:28, 29:20, 25:25, 32:32)

GTK: Czerapowicz 23 pkt, Henderson 19, Gray 18, McEwen 14, Frąckiewicz 11, Laksa 7, Bender 4, Śnieg 4, Busz 0, Samsonowicz -, Jopek -,

Legia: Vital 36 pkt, Kolenda 15, Holman 14, Jackson 11, Ponitka 11, Kulka 8, de Lattibeaudiere 6, Sobin 2, Cowels 2, Wieluński -, Gordon -, Wyka -,