Legia Warszawa emituje tokeny NFT na platformie Binance - Legia Warszawa
Plus500
Legia Warszawa emituje tokeny NFT na platformie Binance

Legia Warszawa emituje tokeny NFT na platformie Binance

Najbardziej utytułowany polski klub i globalna giełda kryptowalut Binance nawiązały współpracę, na mocy której Legia Warszawa wyemituje kolekcjonerskie NFT z okazji zdobycia rekordowego tytułu Mistrza Polski.

Autor: LW

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: LW

Najbardziej utytułowany polski klub i globalna giełda kryptowalut Binance nawiązały współpracę, na mocy której Legia Warszawa wyemituje kolekcjonerskie NFT z okazji zdobycia rekordowego tytułu Mistrza Polski.

 

NFT (non-fungible token) to rodzaj cyfrowego tokenu w blockchainie z unikatowym, niepodrabialnym zasobem. Mogą to być aktywa całkowicie cyfrowe lub tokenizowane wersje rzeczywistych zasobów. Tokeny NFT są niewymienialne i mają ograniczoną ilość, co nadaje im wyjątkową wartość kolekcjonerską i inwestycyjną. Nie można ich zhakować, więc działają jako dowód autentyczności i własności w sferze cyfrowej.

 

- W pierwszym tygodniu działania Platformy Binance NFT zaprezentowaliśmy stu artystów z całego świata. Jednak bezustannie odkrywając możliwości rynku NFT, przygotowaliśmy również coś dla fanów piłki nożnej. Kilka dekad później, od zbierania kart z ulubionymi sportowcami, znajdujemy się w fascynujących czasach, kiedy możemy zbierać digitalne przedmioty kolekcjonerskie z ulubionymi piłkarzami. Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę z Legią Warszawa, która jako pierwszy klub sportowy z Polski emituje swoje NFT - mówi Community i Marketing Manager Binance Katarzyna Wabik.

 

Kolekcja NFT Legii Warszawa to unikalne kolekcjonerskie tokeny NFT stworzone z okazji celebracji tytułu Mistrza Polski w sezonie 2020/2021. NFT są dedykowane jedenastu zawodnikom stołecznego klubu, którzy mieli kluczowy wpływ na zdobycie szesnastego mistrzowskiego tytułu. Kreacja tokena NFT jest oparta na kontencie video z najważniejszymi i najbardziej emocjonującymi momentami sezonu – golach, paradach bramkarskich, celebracji zespołu w mistrzowskiej fecie.

 

- Ważne jest dla nas, żeby cały czas angażować się w niekonwencjonalne rozwiązania. Wiemy, że zdobycie rekordowego, szesnastego mistrzostwa Polski jest dla naszych kibiców wyjątkowym wydarzeniem. Poza tradycyjnymi metodami celebrowania tego sukcesu, chcemy też cały czas przygotowywać coś dodatkowego, wychodząc poza utarte schematy. NFT nie tylko ma wartość kolekcjonerską, ale biorąc pod uwagę, że transakcje tokenów NFT różnych na rynkach kryptowalut sięgają bardzo dużych kwot, może być to bardzo interesująca forma inwestycji – mówi Dyrektor Komercyjny Legii Warszawa Paweł Kokosza. – Cieszę się, że przy okazji tego wydarzenia nawiązaliśmy współpracę z platformą Binance NFT, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, angażując wielu znanych i cenionych artystów, influencerów czy przedstawicieli świata sportu – dodaje Kokosza.

 

Pierwsza część aukcji wystartuje 22 lipca. Kolejne NFT z innymi zawodnikami będą dostępne w następnym tygodniu. Aukcje trwają 7 dni od ich startu.

 

Legijne tokeny NFT znajdziecie tutaj:

 

Artur Boruc: KLIKNIJ

 

Mateusz Wieteska: KLIKNIJ

 

Andre Martins: KLIKNIJ 

 

Filip Mladenović: KLIKNIJ

 

Rafael Lopes: KLIKNIJ 

 

Tomas Pekhart: KLIKNIJ 

Udostępnij

Autor

LW

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.