Maciej Rosołek 2025 - Legia Warszawa
Plus500
Maciej Rosołek 2025

Maciej Rosołek 2025

21-letni Maciej Rosołek, dwukrotny Mistrz Polski, podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku.

Autor: Legia Warszawa

Fot. Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Legia Warszawa

Fot. Janusz Partyka

21-letni Maciej Rosołek, dwukrotny Mistrz Polski, podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku.

 

Maciej Rosołek występuje przy Łazienkowskiej od 2015 roku, kiedy w wieku 14 lat został zawodnikiem Akademii Legii. Do pierwszego zespołu został dołączony latem 2019 roku. Młodzieżowiec zadebiutował w pierwszej drużynie w rundzie jesiennej w meczu z Lechem Poznań, w którym zdobył zwycięską bramkę. W Legii rozegrał łącznie 67 meczów, w których strzelił 10 goli i zanotował 6 asyst. Do tej pory zdobył dwa tytuły Mistrza Polski, w latach 2020 i 2021.

Zdjęcie

- Dla mnie - chłopaka, który wychował się w Akademii Legii, przez drugą drużynę dotarł do pierwszej, to wielka chwila. Każdemu życzę takiej drogi. Będę walczył o swoje miejsce i jak największą liczbę minut - mówi Maciej Rosołek.

 

Młody napastnik jest wychowankiem Pogoni Siedlce. W obecnym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy rozegrał 17 spotkań (938 minut). Był wielokrotnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski.

 

- Mamy wiele powodów do przedłużenia kontraktu z Maćkiem. To bardzo pracowity, już dość dojrzały piłkarsko zawodnik o dobrej fizyczności i pewnym doświadczeniu, który ma umiejętność kreowania sytuacji sobie i kolegom. Bardzo cenię jego zaangażowanie dla zespołu. Będąc w Akademii, w każdej kategorii wiekowej był wyróżniającym się zawodnikiem, który grał dla dobra drużyny, nie dla indywidualnych celów. Może być przykładem dla naszych juniorów w kwestii zaangażowania i odpowiedniego przygotowania. Spodziewam się, że Maciek będzie się rozwijał jak do tej pory i zostanie jeszcze lepszym piłkarzem - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

 

W Legii Warszawa Maciej Rosołek występuje z numerem 39.

 

Bilans Macieja Rosołka w Legii:

PKO Bank Polski Ekstraklasa: 55/7

Puchar Polski: 9/3

Europejskie puchary: 3/0

Udostępnij

Autor

Legia Warszawa

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.