Marco Burch zawodnikiem Legii - Legia Warszawa
Plus500
Marco Burch zawodnikiem Legii

Marco Burch zawodnikiem Legii

22-letni środkowy obrońca Marco Burch, były młodzieżowy reprezentant Szwajcarii i kapitan FC Luzern, podpisał z Legią Warszawa trzyletni kontrakt.

Autor: Legia Warszawa

Fot. Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Legia Warszawa

Fot. Janusz Partyka

22-letni środkowy obrońca Marco Burch, były młodzieżowy reprezentant Szwajcarii i kapitan FC Luzern, podpisał z Legią Warszawa trzyletni kontrakt.

 

Marco Burch jest wychowankiem FC Luzern. W swoim macierzystym klubie rozegrał 106 meczów, w których zdobył osiem bramek i zanotował cztery asysty. W krajowych rozgrywkach zadebiutował w grudniu 2019 roku, w wieku 19 lat. Ze swoim dotychczasowym klubem zdobył puchar w sezonie 2020/21.

 

- Jestem bardzo podekscytowany, że trafiłem do Legii. Dodatkowy dreszczyk emocji powoduje fakt, że dołączam do drużyny w dniu meczowym. Ostatnie dni są dla mnie specjalne, bardzo intensywne, ale jestem niezwykle szczęśliwy, że podpisałem kontrakt. Mam same pozytywne wrażenia dotyczące klubu, drużyny. To wielki krok w mojej karierze. Legia to wielki klub w Polsce, dlatego zdecydowałem się na ten ruch - mówi Marco Burch.

 

W obecnym sezonie wystąpił w czterech meczach kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy UEFA i zdobył jedną bramkę w starciu z Djurdargens IF w drugiej rundzie eliminacji.

 

- Markowi Burchowi przyglądaliśmy się od dłuższego czasu. Jest to zawodnik o profilu, jakiego potrzebowaliśmy - dobrze operuje piłkę i dysponuje dobrą szybkością. Pomimo młodego wieku ma już doświadczenie na poziomie seniorskich, ponad trzy lata grał na poziomie szwajcarskiej ekstraklasy, był kapitanem swojego klubu - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

 

W Legii Warszawa szwajcarski obrońca będzie występował z numerem 4.

 

Marco Burch

 

Data urodzenia: 19 października 2000 (22 lata)

Miejsce urodzenia: Sarnen

Kraj: Szwajcaria

Wzrost: 186 cm / Waga: 

Pozycja: środkowy obrońca

Kluby: 2018 - 2023 FC Luzern

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

Legia Warszawa

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.