Plus500
Michał Karbownik 2024!

Michał Karbownik 2024!

19-letni młodzieżowy reprezentant Polski Michał Karbownik podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

Autor: LW

Fot. Legia.com

  • Udostępnij

Autor: LW

Fot. Legia.com

- Myślę, że moja nowa umowa z Legią, w tych trudnych, także dla piłkarskiego świata warunkach, jest okazaniem ogromnego szacunku, jakim darzę klub, osoby, które pomagają mi tutaj każdego dnia stawać się lepszym zawodnikiem i jakim darzę najwspanialszych, jakich piłkarz może sobie wyobrazić, kibiców na świecie. Pomimo wielu plotek, jakie pojawiały się mediach, od początku wiedzieliśmy, że podpisanie nowego kontraktu okaże się formalnością. Zarówno ja, mój menadżer, jak i trener Vuković, dyrektor Kucharski i prezes Mioduski mieliśmy na uwadze nie tylko moje dobro, jak i dobro klubu, który mnie ukształtował. Ja z mojej strony zrobię wszystko, żeby odwdzięczyć mu się tym, co potrafię najlepiej, czyli swoją postawą na boisku - mówił Michał Karbownik po podpisaniu obowiązującego do 30 czerwca 2024 roku. kontraktu.

 

- Kluczową rolę w sprowadzeniu Michała do Legii odegrał Krzysztof Tańczyński. Dzięki niemu, miałem możliwość obserwować Michała już na początku, kiedy rozwijał się w naszej Akademii. Kilka lat później mogłem wprowadzić go do pierwszego zespołu, w którym pod okiem trenera Vukovicia bardzo szybko stał się kluczowym zawodnikiem. Patrząc na jego talent i cechy, które go wyróżniają, takie jak przebojowość i odwaga na boisku, a zarazem wyjątkowe opanowanie i skromność poza nim, Michał ma wszystko, żeby osiągnąć sukces międzynarodowy. Jesteśmy dumni, że my jako Legia uczestniczymy w tym procesie, a pierwsze trofea, jakie zdobędzie, zdobędzie z Legią Warszawa - dodał dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Zdjęcie

Absolwent Akademii Legii, do której trafił w wieku 14 lat, rozgrywa przełomowy sezon. W pierwszym zespole Legii zadebiutował w meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź w sierpniu 2019 roku, a do tej pory wystąpił łącznie w 22 meczach. UEFA umieściła jego nazwisko na liście 50 największych talentów młodego pokolenia szczególnie wartych obserwowania w 2020 roku, obok Ansu Faty’ego z FC Barcelony czy Masona Greenwooda z Manchesteru United. Karbownik został odkryciem roku w Plebiscycie Tygodnika „Piłka Nożna”, który wybrał go również najlepszym lewym obrońcą PKO Ekstraklasy w rundzie jesiennej. W grudniu ubiegłego roku legionista otrzymał tytuł „Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego”. Karbownik jest młodzieżowym reprezentantem Polski.

Udostępnij

Autor

LW

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.