Oficjalne otwarcie Legia Training Center! - Legia Warszawa
Plus500
Oficjalne otwarcie Legia Training Center!

Oficjalne otwarcie Legia Training Center!

Odebrane w niedzielę trofeum za mistrzostwo Polski, w poniedziałek powędrowało do najważniejszej gabloty w Legia Training Center. Legia Warszawa uświetniła w ten sposób oficjalne otwarcie swojego drugiego domu - ośrodka w Książenicach.

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Mateusz Kostrzewa

W niedzielę drużyna odebrała medale oraz trofeum za mistrzostwo i bynajmniej nie był to koniec świętowania. W poniedziałek popołudniu Wojskowi wraz z mistrzowskim pucharem zawitali do Legia Training Center w Książenicach – tam podczas uroczystego bankietu, w obecności zarządu klubu, burmistrza gminy Grodzisk Mazowiecki, a także przedstawicieli rządu, oficjalnie dokonano otwarcia nowej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Zdjęcie

Uroczystości rozpoczęły się już w południe, ale najważniejszy punkt miał miejsce tuż po godz. 15:00. Na miejsce dotarła bowiem drużyna Mistrzów Polski, a kapitan zespołu, Artur Jędrzejczyk, wniósł na scenę najważniejsze piłkarskie trofeum w kraju. Goście nagrodzili zespół brawami, a gratulacje legionistom złożyła m.in. minister sportu. Danuta Dmowska-Andrzejuk zapewniała również, że pieniądze ulokowane w powstanie LTC, to kapitał, który przysłuży się całej polskiej piłce.

Zdjęcie

- Cieszę się, że mogę tu dzisiaj być – mówił z kolei trener Aleksandar Vuković. - 2001 rok to nie tylko czas narodzin Michała Karbownika czy Maćka Rosołka, ale moment, w którym przyszedłem do Legii. Już wtedy czułem, że to wielki klub, któremu jednak brakowało pewnych rzeczy. Z czasem przyszły trofea, pojawił się stadion, a teraz dochodzi do tego jeszcze budowa tak kapitalnego ośrodka. Mogę powiedzieć jak król Polski, Kazimierz Wielki: Zastałem Legię drewnianą, a zostawiam murowaną – żartował szkoleniowiec.

Zdjęcie

Choć od momentu wbicia pierwszej łopaty do czasu skończenia budowy minął nieco ponad rok, to prace nad powstaniem ośrodka w gabinetach trwały już od kilku dobrych lat. Tomasz Zahorski, prezes LTC, nie krył dumy w trakcie dzisiejszej uroczystości: - Miałem wielkie wsparcie całego zespołu, budowę mamy za sobą, a teraz musimy dbać o jakość tego miejsca i osiągać z Legią kolejne cele. Jestem takim człowiekiem, że gdy taki cel mam przed sobą, to nigdy nie potrafię odpuścić. Byłem przekonany, że - nawet mimo trudności w pandemii - doprowadzimy ten projekt do końca.

Zdjęcie

Przedstawiciele Legii dziękowali nie tylko wszystkim, którzy przyłożyli swoje cegiełki do budowy ośrodka, ale także mistrzowskiej drużynie. Punktem kulminacyjnym wydarzenia było umieszczenie trofeum w gablocie znajdującej się w centralnym miejscu holu ośrodka. Po gratulacjach i pamiątkowych fotografiach, zawodnicy rozjechali się na urlopy, a liczni goście, wśród których można było rozpoznać takie twarze jak Jerzy Brzęczek, Jacek Magiera, Stefan Majewski czy Marcin Animucki, mieli możliwość zwiedzania bazy szkoleniowej. Nie było chyba osoby, która z takiej wycieczki nie wyszłaby usatysfakcjonowana. Coś nam bowiem podpowiada, że Legia Training Center przysłuży się nie tylko Legii Warszawa, ale całej polskiej piłce. - To będzie dom gościnny, otwarty dla wszystkich – mówił prezes i właściciel warszawskiego klubu Dariusz Mioduski.

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 42
Udostępnij

Autor

Jakub Jeleński

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.