Plus500
Pierwsze rozdanie dla Kazachów

Legia Warszawa przegrała z Kajratem Ałmaty 0:1.

Autor: Przemysław Gołaszewski

Legia Warszawa przegrała 0:1 z Kajratem Ałmaty w pierwszym niedzielnym meczu kontrolnym z drużyną z Kazachstanu. Gola dla rywali strzelił w pierwszej połowie Artur Szuszenaczew. Zdobywca bramki i William Remy obejrzeli po zmianie stron czerwone kartki.

Legia Warszawa mogła otworzyć wynik tego spotkania. W 13. minucie w polu karnym upadł William Remy, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mateusz Wieteska i niestety przestrzelił. W 42. minucie rywale objęli prowadzenie. Dobre, prostopadłe podanie w kierunku napastnika Kajratu przeszło przez linię obrony Legii. Artur Szuszenaczew pokonał Wojciecha Muzyka strzałem w długi róg.

Zdjęcie

Po zmianie stron legioniści ruszyli do ataku. Dobrą sytuację miał Mateusz Wieteska, ale po jego uderzeniu głową piłka przeleciała obok słupka. Aktywny na lewej stronie boiska był Luis Rocha - to on dośrodkował po indywidualnej akcji. W 70. minucie sędzia ukarał dwóch piłkarzy czerwonymi kartonikami. Brutalnie został sfaulowany Paweł Stolarski, po czym doszło do szamotaniny. Arbiter ukarał Artura Szuszenaczewa oraz Williama Remy’ego. W 74. minucie legioniści stanęli przed szansą na wyrównanie. Kacper Kostorz został sfaulowany w “szesnastce”, sędzia kolejny raz podyktował rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Valeriane Gvilia, ale jego strzał w środek bramki został zatrzymany. W końcówce rywale mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale odważna próba przelobowania Cezarego Miszty nie powiodła się. Piłka minęła bramkę.