Pierwszy trening w Legia Training Center za nami! - Legia Warszawa
Plus500
Pierwszy trening w Legia Training Center za nami!

Pierwszy trening w Legia Training Center za nami!

Warto zapamiętać tę datę. 13 lipca 2020 roku boiska LTC po raz pierwszy zaczęły tętnić życiem. O godz. 17:30 piłkarze Legii II odbyli pierwszy, historyczny trening w nowym ośrodku.

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Mateusz Kostrzewa

Poniedziałek oficjalnie był pierwszym dniem pracy nowej bazy treningowej. Od rana do Książenic zjeżdżali się zawodnicy drużyn młodzieżowych, a wśród nich pojawili się reprezentanci stołecznych rezerw. Ekipa zebrała się na miejscu tuż po godzinie 15:00. Graczy przywitali trenerzy, którzy cały dzień przygotowywali ośrodek pod przyjazd zawodników. Śmiało możemy powiedzieć, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Zdjęcie

Najpierw Richard Grootscholten przeprowadził dla trenerów pierwsze zajęcia. Kilkadziesiąt osób ze sztabu szkoleniowego zebrało się w sali konferencyjnej, gdzie zostały im przedstawione szczegółowe plany dotyczące przenosin z Łazienkowskiej na Legionistów. Kiedy trenerzy skończyli teorię, przyszedł czas na praktykę – jako pierwsza obiekty treningowe miała przetestować Legia II Warszawa.

Zdjęcie

Zawodnicy rezerw przeszli do szatni, gdzie czekał na nich przygotowany sprzęt. Warto dodać, że wejście do „dwójki” znajduje się tuż obok strefy pierwszej drużyny. Jest to więc jasny sygnał dla młodzieży: „Panowie, jeśli będziecie pracować sumiennie, niebawem się tam znajdziecie”. Jak więc owa praca poszła legionistom?

Zdjęcie

Ćwiczenia rozpoczęły się od siłowni, na której piłkarze sporo czasu poświęcili przede wszystkim rozciąganiu. Sztab ograniczył zajęcia typowo siłowe i zdecydowanie częściej niż ze sztangi, rezerwy korzystały z mat do ćwiczeń. Po kilkunastu minutach zawodnicy wyszli na boisko – pierwsze kroki na boisku postawił duet bramkarzy, a niebawem dołączyła do niego reszta zespołu Tomasza Sokołowskiego z trenerem na czele.

Zdjęcie

Legioniści rozpoczęli od gry w dziadka, po którym przeszli do zdecydowanie bardziej wymagających ćwiczeń. Doskonalono wychodzenie spod pressingu, obronę od pierwszego zawodnika, czy też konstruowanie akcji ofensywnych. Zajęcia zakończyła krótka gierka treningowa, a pomimo zmęczenia, każdemu z młodzieżowców towarzyszył szeroki uśmiech. Wszyscy mieli świadomość tego, że napisali pierwsze słowa na czystych kartach historii ośrodka. I coś nam podpowiada, że to będzie naprawdę piękna historia.

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 39
Udostępnij

Autor

Jakub Jeleński

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.