Plus500
Valerian Gvilia odchodzi z Legii Warszawa

Valerian Gvilia odchodzi z Legii Warszawa

Po dwóch latach spędzonych w klubie Valeriane Gvilia odchodzi z Legii Warszawa. Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!

Autor: LW

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: LW

Fot. Mateusz Kostrzewa

Po dwóch latach spędzonych w klubie Valeriane Gvilia odchodzi z Legii Warszawa. Gruziński pomocnik zwrócił na siebie uwagę dobrymi występami na ekstraklasowych boiskach w sezonie 2018/19. Do Legii Warszawa trafił w 1 lipca 2019 roku i błyskawicznie wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Pierwszego gola dla stołecznej drużyny strzelił w drugiej kolejce ligowej - meczu z Koroną Kielce, w dramatycznych okolicznościach, zdobył zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Na boisku zawsze dawał z siebie wszystko, podobnie było poza nim. Valeriane chętnie uczestniczył w akcjach charytatywnych organizowanych przez klub i z uśmiechem wykonywał piłkarskie i pozapiłkarskie obowiązki.

 

W swoim pierwszym sezonie wystąpił łącznie w 47 meczach, strzelił 11 goli, zanotował 9 asyst i co najważniejsze zdobył tytuł mistrza Polski. W zakończonym sezonie po raz drugi sięgnął po mistrzostwo kraju. We wszystkich rozgrywkach sezonu 2020/21 Gvilia wystąpił łącznie w 24 meczach i zanotował jedną asystę. 

 

Vako, dziękujemy Ci za wszystko, co zrobiłeś dla Legii Warszawa i życzymy powodzenia w kolejnych etapach kariery! 

 

Valeriane Gvilia w barwach Legii Warszawa:

 

70 meczów

11 goli

11 asyst

2 x Mistrz Polski (2019/20, 2020/21)

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

LW

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.