Reprezentacja Dziennikarzy wspiera akcję #GOTOWIDOPOMOCY - Legia Warszawa
Plus500
Reprezentacja Dziennikarzy wspiera akcję #GOTOWIDOPOMOCY

Reprezentacja Dziennikarzy wspiera akcję #GOTOWIDOPOMOCY

Dziennikarze dużą grupą zdecydowali się wesprzeć akcję #GOTOWIDOPOMOCY. Ich wsparcie nie polegało bynajmniej na jej nagłaśnianiu – sami ruszyli w miasto jako wolontariusze.

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Janusz Partyka

Światowa piłka mozolnie wraca do gry, ale większość lig dopiero czeka na inaugurację. Pandemia to czas posuchy nie tylko dla kibiców, ale także dla dziennikarzy sportowych, którzy codziennie dotąd relacjonowali boiskowe zmagania. Co jednak zrobić, gdy w redakcjach wieje nudą? Reprezentacja Dziennikarzy Polskich postanowiła zostać wolontariuszami. We wtorek wolontariuszy wspomagał także prezez Legii Dariusz Mioduski, który wydawał poszczególnym ekipom posiłki dla seniorów. Nie zabrakło także wspólnej fotografii przed wyjazdem ekipy dziennikarzy na miasto.

Zdjęcie

- Staramy się jak najbardziej aktywnie spędzać ten czas bez piłki. Dobrze się wstrzeliliśmy, bo dzisiaj w ogóle jest Dzień Dobrych Uczynków, więc mobilizacja jest podwójna. Mamy trochę wolnego, pracujemy zdalnie, redakcje są pozamykane, stąd pomyśleliśmy, że trzeba wspomóc taką akcję. Jeżeli jest okazja zrobienia czegoś dobrego, to po prostu warto i wypada być przyzwoitym – powiedział Robert Błoński z Przeglądu Sportowego.

Zdjęcie

Do kolegi po fachu dołączyli m.in. Filip Surma, Grzegorz Jędrzejewski (nieustraszony bramkarz z "Turbokozaka"), Michał Kocięba czy Dariusz Tuzimek. Redaktorzy w kilku grupach ruszyli samochodami w miasto, rozwożąc łącznie kilkadziesiąt posiłków. Zwykle dbają o to, by uśmiech gościł na twarzach telewidzów i czytelników. Dzisiaj zagościł on jednak na twarzach warszawskich seniorów.

Zdjęcie

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.
 
Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 - 17:00)
 
Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: wolontariat@fundacjalegii.pl
 
Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: gotowidopomocypartnerzy@legia.pl

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 14
Udostępnij

Autor

Jakub Jeleński

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.