Legia logo
Drużyny młodzieżowe

U18: Wyjazdowa wygrana z Lechem w CLJ. Dwa gole Kamińskiego

Plus500 logo
PKO Bank Polski Ekstraklasa logo

Piłkarze Legii U18 w 11. kolejce Centralnej Ligi Juniorów pokonali na wyjeździe Lecha Poznań 2:1. Obydwa gole dla Wojskowych strzelił Wiktor Kamiński.

Trener Grzegorz Szoka powołał na to spotkanie trzech piłkarzy, którzy na co dzień trenują z rezerwami Legii - bramkarza Jakuba Kowynię, pomocnika Jakuba Kwiatkowskiego, a także napastnika Wiktora Kamińskiego. I właśnie 17-latek okazał się bohaterem Wojskowych w meczu z Lechem Poznań. Legionista otworzył wynik meczu w 20. minucie. Napastnik uderzył piłkę w kierunku dalszego słupka i pokonał bramkarza Kolejorza. Poznaniacy wyrównali cztery minuty później, a autorem gola był Kacper Sommerfeld. W pierwszej połowie obydwie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje, ale więcej goli nie padło. Po zmianie stron legioniści mocniej zaatakowali i mieli szansę wyjść na prowadzenie, ale zabrakło skuteczności. Do 70. minuty, wtedy bowiem swojego drugiego gola strzelił Kamiński i juniorzy Legi pokonali ostatecznie Lecha Poznań 2:1. W kolejnym spotkaniu, w niedzielę 31 października o godz. 11., zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

 

CLJ: Lech Poznań U18 – Legia Warszawa U18 1:2 (1:1)
Bramki: Sommerfeld (24) – Kamiński (20, 70)

 

Legia U18: Kowynia – Winiarski (46' Kiedrowicz), Bednarz, Wnorowski, Pacek – Knera, Bek – Kwiatkowski, Strzałek (72' Majchrzak), Bochniak (46' Niedźwiedzki) - Kamiński (84' Wicenciak)

Share

Related news

See all