Plus500
Fundacja Legii: Twój 1% robi różnicę

Fundacja Legii: Twój 1% robi różnicę

Misją Fundacji Legii jest udzielanie wsparcia, niesienie nadziei oraz budowanie wspólnoty, aby pomóc słabszym i potrzebującym podnieść się, uwierzyć w siebie i zwyciężać. Przekazanie 1% podatku Fundacji Legii (nr KRS 0000 312 389) to ogromna nadzieja dla osób zagrożonych wykluczeniem.

Autor: Fundacja Legii

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Fundacja Legii

Misją Fundacji Legii jest udzielanie wsparcia, niesienie nadziei oraz budowanie wspólnoty, aby pomóc słabszym i potrzebującym podnieść się, uwierzyć w siebie i zwyciężać. Przez aktualną sytuację na Wschodzie, podejmujemy się działań dla ukraińskich rodzin, dla których w ramach akcji #GotowiDoPomocy organizujemy kompleksowe wsparcie. Adresatami naszych programów stale pozostają również dzieci i młodzież. Przekazanie 1% podatku Fundacji Legii (nr KRS 0000 312 389) to ogromna nadzieja dla osób zagrożonych wykluczeniem.

Zdjęcie

Fundacja Legii jako organizacja pożytku publicznego od 2015 roku prowadzi szereg programów pomocowych i bieżących akcji skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży, wspiera osoby poważnie chore, niepełnosprawne, seniorów, dofinansowuje posiłki, organizuje zajęcia edukacyjne oraz angażuje się w rozwiązanie problemów społecznych. Początek 2022 roku zdominowany został przez największą napaść zbrojną od zakończenia II wojny światowej tuż przy polskiej granicy. Inwazja Rosji na Ukrainę i ogromna liczba uchodźców szukających schronienia i podstawowych warunków do życia to ogromne wyzwanie na najbliższe miesiące, które będzie dla nas priorytetem.

Zdjęcie

Dzięki przekazaniu 1% podatku Fundacji Legii zasięg naszej pomocy może być jeszcze większy. Od początku działań wojennych prowadzimy zbiórkę rzeczy i żywności, zapewniliśmy również zakwaterowanie ukraińskim sportowcom. Obecnie współorganizujemy punkt poradnictwa pracy, a nasz stadion stał się centrum logistycznym międzynarodowej pomocy klubów piłkarskich z całej Europy. Aktualnie uruchamiamy punkty dla matek z dziećmi, które na terenie kompleksu Legia Tenis będą mogły korzystać z bezpłatnych zajęć sportowych i edukacyjnych.

 

- Przez siedem lat funkcjonowania Fundacji Legii, transferując nadzieję i energię towarzyszącą naszemu klubowi w aktywność społeczną i charytatywną, wspólnie pomogliśmy ponad 10 tysiącom potrzebujących. Tocząca się zaledwie kilkaset kilometrów od nas wojna stawia nowe zadania na wielką skalę. Chcemy wykorzystać drzemiący w Polakach, mieszkańcach Warszawy i legionistach społeczny potencjał dla udzielenia niezbędnej i bardzo wymiernej pomocy przybyłym rodzinom z Ukrainy. Dzięki wpływom z 1% podatku będziemy mogli nie tylko rozwinąć formy naszego zaangażowania, ale również zwiększyć grono podopiecznych i ułatwić im codzienne życie w innej rzeczywistości, daleko od domu, dorobku całego życia. W dalszym ciągu kontynuujemy dotychczasowe projekty społeczne i proedukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Zaangażowanie każdego z nas oznacza podarowanie im nowej szansy - mówi prezes Fundacji Legii Anna Mioduska.

Zdjęcie

Dzięki projektom współfinansowanym przez darczyńców w ramach 1% podatku, znajdujący się w trudnym położeniu podopieczni Fundacji otrzymują niedostępne wcześniej możliwości poprawy warunków swojego życia, uczą się dojrzałości, odpowiedzialności i empatii. Systematycznie wspieramy świetlice środowiskowe i inne organizacje pozarządowe dla dzieci, przygotowując wyprawki szkolne, organizując zajęcia czy współfinansując wyżywienie dla ich podopiecznych. Przeprowadzamy zbiórki na kosztowne leczenie, operacje, rehabilitacje czy sprzęt medyczny. W ramach cyklicznej akcji #WszyscyDoWioseł wraz z partnerami i uczestnikami zakupiliśmy m.in. karetkę pogotowia i szpitalne łózka dziecięce. Udzielamy pomocy indywidualnej beneficjentom z całego kraju ze szczególną troską o społeczność legijną.

 

Do końca kwietnia możesz wesprzeć nasze działania przy okazji corocznego rozliczania z urzędem skarbowym! Wystarczy wypełniając PIT lub rozliczając się na stronie podatki.gov.pl we właściwym okienku wpisać numer KRS: 0000 312 389. Wszystkie otrzymane środki przeznaczymy na pomoc potrzebującym. Twój 1% robi różnicę.

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

Fundacja Legii

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.