#GOTOWIDOPOMOCY: Druga środa z Adamedem za nami

#GOTOWIDOPOMOCY: Druga środa z Adamedem za nami

600, 700, 800... a w środę już prawie 900 posiłków! Potrzebujących i tras przybywa z dnia na dzień. Wciąż potrzeba nam także wolontariuszy, którzy pomogą dostarczyć ciepłe posiłki warszawskim seniorom.

Autor: Kacper Górniak

Fot. Janusz Partyka, Kacper Górniak

Główny sponsor Fortuna
  • Udostępnij

Autor: Kacper Górniak

Fot. Janusz Partyka, Kacper Górniak

Kolejna środa z Adamedem za nami. Nasz partner doskonale wie, czego potrzeba osobom starszych w tak trudnym dla nich czasie. Finansowanie posiłków to nie wszystko. Seniorzy otrzymali od firmy Adamed zestaw prezentowy, w którym znalazły się m.in. wyroby medyczne oraz suplementy diety.  #GOTOWIDOPOMOCY są również Bracia Wiśniewscy, którzy działają z nami na coraz większą skalę, dostarczając wyśmienite posiłki i ruszając z nami w trasę. Do ponad 600 lokalizacji dotarliśmy Toyotami od TMF Floty i ekologicznymi Innogy GO!, a wolontariusze byli ubrani w białe koszulki z logotypami "Adamed dla seniora" i największego projektu pomocowego dla osób 65+ w Warszawie. Pomocowa ekipa pokonała w środę aż 1378 pięter!

Zdjęcie

Nasza ekipa wybrała się dziś na Ochotę, gdzie odwiedziliśmy m.in. pana Henryka, którego przeszłość jest niezwykle interesująca. W latach 50. ubiegłego wieku trenował szermierkę w naszym klubie. 
- Jestem dumny z tego, że mój były klub wykazuje tak wspaniałą inicjatywę. Kiedyś ja oddawałem całe serce na planszy, a teraz to wszystko wraca do mnie z nawiązką – mówi.

Zdjęcie

Cała akcja nie mogłaby się odbyć bez naszych wolontariuszy. Jednym z nich jest 20-letni Maciek, który mocno zaangażował się w pomoc naszym seniorom. Jak sam mówi, nie jest to dziełem przypadku.
- W moim życiu wiele otrzymałem od innych, a teraz mam okazję się zrewanżować. Od dziecka kibicuję Legii, chodzę na mecze, więc pomoc jest dla mnie czymś oczywistym – twierdzi.

Zdjęcie

W środowy poranek wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Rzeczpospolitej odebraliśmy kolejną dostawę od naszych partnerów z SuperDrobu. Do seniorów i domów opieki społecznej trafi biała kiełbasa, medaliony drobiowe i parówki.

Zdjęcie

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.
 
Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 - 17:00)
 
Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: wolontariat@fundacjalegii.pl
 
Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: gotowidopomocypartnerzy@legia.pl

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 37
Udostępnij

Autor

Kacper Górniak

14razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
© Legia Warszawa S.A.Wszelkie prawa zastrzeżone.