Plus500
#GOTOWIDOPOMOCY: To już czwarty tydzień akcji!

#GOTOWIDOPOMOCY: To już czwarty tydzień akcji!

#GOTOWIDOPOMOCY trwa nieprzerwanie od czterech tygodni, a co najbardziej cieszy, do akcji włączają się kolejne osoby i instytucje. Tym razem ruszyliśmy m.in. na Śródmieście.

Autor: Kacper Górniak, JP

Fot. Janusz Partyka, Kacper Górniak, Archiwum Wolontariuszy

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Kacper Górniak, JP

Fot. Janusz Partyka, Kacper Górniak, Archiwum Wolontariuszy

W piątek do akcji #GOTOWIDOPOMOCY dołączyła m.in. Akademia Leona Koźmińskiego, z którą współpracujemy od dłuższego czasu przy różnych okazjach. Studenci, jak i pracownicy postanowili wykorzystać luźniejszy okres w systemie edukacji i wspomóc akcję, rozwożąc posiłki naszym seniorom.

Zdjęcie

- Jedyny pozytywny aspekt tej epidemii jest taki, że znalazłam czas na wolontariat, o którym zawsze marzyłam. Staram się wspierać różne akcje na tyle, na ile to możliwe, ale ze względu na brak czasu jestto mocno utrudnione  – mówi nam jedna z wykładowczyń Akademii.

Zdjęcie

Wraz z nią mieliśmy okazje odwiedzić warszawskie Śródmieście, gdzie wspaniałą historią urzekła nas pani Helena. Nasi seniorzy, jak my wszyscy, mają dość obecnej sytuacji. Pani Danuta, która jest niezwykle aktywną osobą, w czasach pandemii nie wychodzi z domu. Codzienne odbieranie prawnuka ze szkoły muzycznej zamieniła na słuchanie jego dokonań na ekranie komputera.

Zdjęcie

- Wszystkich nas to męczy. Wiadomo, że wolałabym wyjść na świeże powietrze i sama ugotować obiad, ale nie mogę. W tych czasach wasza pomoc jest nieoceniona. Należą wam się wielkie brawa – mówi.
Pozostali wolontariusze udali się praktycznie we wszystkie rejony Warszawy, bo dowieźć posiłek ponad 900 seniorom, co zobaczycie na zdjęciach, za które bardzo dziękujmy. - Nie obyło się bez wejścia schodami na 15. piętro (ten widok!) i łakoci od naszych podopiecznych. Najważniejszą formą podziękowań, jaką przyjmujemy jest szczery uśmiech - mówią Justyna i Marek, którzy w piątek jeździli po Żoliborzu. Na wysokości zadania jak zwykle stanęli Belvedere i Bracia Wiśńiewscy, przygotowując przepyszne obiady.

Zdjęcie

Żeby naszej pomocowej ekipie nie zabrakło sił, firma Domino's ufundowana chyba każdy rodzaj pizz, jaki ma w ofercie.

Zdjęcie

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje,
organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.
 
Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
Zadzwoń: 8009 1916 0 (codziennie w godz. 12:00 - 17:00)
 
Chcesz zostać wolontariuszem i wesprzeć seniorów?
Napisz: wolontariat@fundacjalegii.pl
 
Możesz pomóc jako firma lub instytucja?
Dołącz: gotowidopomocypartnerzy@legia.pl

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 36
Udostępnij

Autor

Kacper Górniak, JP

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.