Plus500
Mural Deyny na warszawskiej Ochocie

Mural Deyny na warszawskiej Ochocie

Kazimierz Deyna został upamiętniony na muralu przy szkole podstawowej na ul. Gorlickiej. Mural powstał dzięki mieszkańcom dzielnicy Ochota, którzy projekt przedstawiający sylwetkę jednego z najwybitniejszych piłkarzy Legii i reprezentacji Polski wybrali spośród 85 propozycji w ramach budżetu partycypacyjnego.

Autor: Bartosz Zasławski

Fot. Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Bartosz Zasławski

Fot. Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów

Mural powstawał przez kilka tygodni we wrześniu br. roku. Praca znajdująca się na ścianie Szkoły Podstawowej nr 280 im. Tytusa Chałubińskiego przy ul. Gorlickiej 3 odwzorowuje zdjęcie Deyny wykonane przez wybitnego fotografa sportowego Eugeniusza Warmińskiego (prawa do jego archiwum współnależą do klubu), do której czerwoną farbą domalowano napisy „Kazimierz Deyna” i symboliczny numer „10”. W październiku odbyły się formalne odbiory prac.

 

1 września minęło 31 lat od śmierci legendarnego piłkarza Legii Warszawa i reprezentacji Polski. Kazimierz Deyna w barwach Legii zdobył dwa tytuły mistrza Polski, Puchar Polski oraz awansował do półfinału Pucharu Europy. Z reprezentacją Polski zają trzecie miejsca na mistrzostwach świata w 1974 r. oraz zdobył złoty medal olimpijski na igrzyskach w Monachium w 1972 r. Pamięć o piłkarzu jest wciąż żywa wśród społeczności kibiców Legii i mieszkańców Warszawy.

 

Koszt powstania muralu wyniósł ok. 60 tys. zł.

Zdjęcie
Zdjęcie
Udostępnij

Autor

Bartosz Zasławski

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.