Lany Poniedziałek w Zabrzu! Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3 - Legia Warszawa
Lany Poniedziałek w Zabrzu! Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3

Legia Warszawa wygrała 3:1 z Górnikiem Zabrze w wyjazdowym meczu 26. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gole dla Wojskowych strzelili Tomas Pekhart, Bartosz Kapustka i Josue. Dla gospodarzy trafił z rzutu karnego Lawrence Ennali.

Autor: Przemysław Gołaszewski

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Sekundy po pierwszym gwizdku niebezpiecznie uderzył Kozuki, ale został zablokowany. Po drugiej stronie boiska gospodarzy mógł napocząć Ryoya Morishita. Japończyk otrzymał dobre podanie od Juergena Elitima, ale nie trafił w bramkę. W 28. minucie Josue błyskotliwym podaniem uruchomił Yuriego Ribeiro, ale ten przegrał pojedynek oko w oko z Bielicą. Swoją szansę miał również Rafał Augustyniak, ale przestrzelił z ostrego kąta. W końcówce pierwszej połowy Juergen Elitim wyłożył piłkę do Tomasa Pekharta, a ten z najbliższej odległości strzelił gola do szatni.

Po zmianie stron dobrze zaczęli Wojskowi. Rafał Augustyniak popisał się niebezpiecznym rajdem, ale trafił w boczną siatkę. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i legioniści rozpoczęli z narożnika. Między 50. a 65. minutą do głosu doszli miejscowi. Na bramkę Hładuna niecelnie uderzali Janza i Rasak, a w 57. minucie bramkarz Legii popisał się fantastyczną interwencją na linii. W 58. minucie, po strzale głową, piłkę zablokował Radovan Pankov, lecz zagrał ją ręką. Po konsultacji z systemem VAR arbiter wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Lawrence Ennali. Górnicy poszli za ciosem, ale brakowało im precyzji lub dobrą robotę wykonywali legioniści - jak Steve Kapuadi, który wślizgiem zablokował strzał Ennalego w 65. minucie. W 67. minucie na boisku pojawił się Bartosz Kapustka, który zmienił Tomasa Pekharta. Kilkanaście sekund później Bielica obronił mocny strzał Josue, a swój pierwszy kontakt z piłką zaliczył Kapustka… i dobił uderzenie Portugalczyka. Wojskowi drugi raz wyszli na prowadzenie. W 75. minucie legioniści strzelili trzeciego gola. Fantastycznie z obrońcami Górnika zatańczył Marc Gual i wyłożył piłkę do Josue, a kapitan Legii ustalił wynik spotkania.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3 (0:1)

Bramki: Ennali (62’) - Pekhart (42’), Kapustka (67’), Josue (75’)

Górnik Zabrze: Bielica - Szala, Szcześniak, Janicki, Janza - Pacheco (Czyż 46’), Rasak - Kapralik (Musiolik 86’), Podolski (Olkowski 72’), Ennali (Lukoszek 81’) - Kozuki (Krawczyk 46’)
Rezerwowi: Szromnik, Sekulić, Musiolik, Triantafyllopoulos, Olkowski, Lukoszek, Krawczyk, Siplak, Czyż

Legia Warszawa: Hładun - Pankov (Jędrzejczyk 90’ +1’), Augustyniak, Kapuadi - Morishita (Kun 90’ +1’), Elitim, Celhaka (Zyba 83’), Ribeiro - Josue, Pekhart (Kapustka 67’), Gual (Rosołek 83’)

Rezerwowi: Tobiasz, Burch, Zyba, Dias, Rejczyk, Kun, Rosołek, Jędrzejczyk, Kapustka

Żółte kartki: Ennali (77') - Augustyniak (54’), Pankov (60'), Kapuadi (90' +3')