Plus500
Popis drużyny Amp Futbolu!

Popis drużyny Amp Futbolu!

Legioniści wygrali turniej na początek sezonu.

Autor: Legia Amp Futbol

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Legia Amp Futbol

Miniony weekend był dla warszawskich ampfutbolistów bardzo udany. Komplet punktów w turnieju Amp Futbol Ekstraklasy oraz statuetka najlepszego zawodnika dla Jakuba Kożucha potwierdza dobre przygotowanie zawodników do sezonu i stawia ich w idealnej sytuacji do odzyskania mistrzowskiego tytułu.

 

Zawody w Nowym Targu stały na bardzo wysokim poziomie i wymagały od naszych zawodników wiele sił i determinacji. Trudne pojedynki z zawodnikami Husarii i TSP Kuloodpornych zakończyły się po myśli legionistów, mecze te wygraliśmy odpowiednio 2:1 i 1:0.

Zdjęcie

 - Pierwszy tegoroczny turniej Amp Futbol Ekstraklasy stał dla mnie pod dużym znakiem zapytania, nie wiedziałem jak się wpasuje w swoją nową drużynę oraz jak inne drużyny wyglądają na naszym tle. Udało się nam wygrać ten turniej z kompletem punktów, choć dla mnie zawody były wymagające, pokazały że potrzebuję jeszcze trochę czasu, by wpasować się do gry Legii i na boisku wykorzystać swoje mocne strony w stu procentach - powiedział Bartosz Łastowski, jeden z liderów Legii, który przy trafieniu Jakuba Kożucha w meczu z Husarią zanotował fantastyczną asystę.

 

- Zostawiliśmy kawał serducha na boisku oraz nie przestaliśmy wierzyć do końca. Efektem była bramka zdobyta w ostatnich minutach na wagę trzech punktów w ostatnim meczu z Husarią. Liczę że w następnym turnieju również zgarniemy komplet punktów, przepracujemy ten miesiąc bardzo mocno by po kolejnym turnieju lider został tam gdzie powinien - dodał.

Zdjęcie

W meczach z Wartą i Widzewem nie było miejsca na niespodziankę Wojskowi pewnie pokonali obie drużyny w stosunku bramek 5:0. Szanse w tych meczach dostali zmiennicy, co podkreśla dużą dojrzałość drużyny.

 

- Drużyna udowodniła, że potrafi podejść do rozgrywek z ogromnym zaangażowaniem i determinacją. Moim zdaniem na szczególna uwagę zasługuje mecz z Husarią Kraków w czasie którego zawodnicy wykazali się charakterem szybko zamieniając niekorzystny wynik na remis pod koniec pierwszej połowy, a następnie na wygraną w drugiej połowie. To był dla nas prawdziwy pokaz charakteru! - komentował Radosław Kokoszka, drugi trener drużyny. 

 

Wyniki spotkań:

 

Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 0-1 (0-0) Legia Warszawa

Bramka: I. Susch 26'

 

Widzew Łódź 0-5 (0-2) Legia Warszawa

Bramki: J. Kożuch 1', B. Łastowski 6', I. Susch 23’, J. Kożuch 30', B. Abayomi 40'

 

Legia Warszawa 5-0 (3-0) Warta Poznań

Bramki: J. Kożuch 3', I. Susch 14', B. Łastowski 19', T. Sokol 36', B. Łastowski  38'

 

Legia Warszawa 2-1 (1-1) Husaria Kraków

Bramki: P. Świercz(sam.) 20', K. Kożuch 40' - M. Adamczyk 20'

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

Legia Amp Futbol

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.