Tobiasz, Abu Hanna i Nawrocki z pierwszymi występami w Legii, Muci z premierowym golem - Legia Warszawa
Plus500

Zwycięstwo Legii na inaugurację nowego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy będą szczególnie pamiętać czterej piłkarze Wojskowych. Joel Abu Hanna, Maik Nawrocki i Kacper Tobiasz meczem z Wisłą Płock zadebiutowali w barwach stołecznej drużyny, a Ernest Muci zdobył swoją premierową bramkę dla warszawskiego zespołu!

Autor: Mateusz Okraszewski

Od pierwszej minuty w bramce stołecznej drużyny wystąpił Kacper Tobiasz. Młody golkiper Legii Warszawa od początku pokazywał dużą pewność siebie. Legionista nie bał się rozgrywać piłki nogami, a jego przerzuty do kolegów z drużyny były bardzo dokładne. W 42. minucie celny strzał na warszawską bramkę oddał Jakub Rzeźniczak, ale uderzenie byłego zawodnika Legii trafiło do rąk 18-letniego bramkarza. Więcej okazji do pokazania swoich umiejętności Kacper Tobiasz miał w drugiej połowie spotkania. W 65. minucie młody bramkarz doskonale zatrzymał groźny strzał Dawida Kocyły, a następnie spokojnie wyłapał uderzenie Marko Kolara. W samej końcówce spotkania debiutujący golkiper zachował się bardzo dobrze na przedpolu, kiedy wyszedł i zatrzymał szarżującego napastnika Wisły Płock. Ten mecz na pewno na długo pozostanie w pamięci Kacpra Tobiasza!

Zdjęcie

Kolejnym debiutantem w zespole Czesława Michniewicza był Maik Nawrocki. Młody obrońca na samym początku popełnił prosty błąd, jednak zrehabilitował się już w 14. minucie, gdy wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu głową Patryka Tuszyńskiego. W kolejnych minutach Maik Nawrocki prezentował się coraz pewniej. 20-latek świetnie grał na wyprzedzenie, a także rządził i dzielił w pojedynkach powietrznych. W samej końcówce meczu wychowanek Werderu Brema idealnie zablokował dośrodkowanie z bocznego sektora boiska, czym zażegnał niebezpieczeństwa warszawskiej bramki. W swoim debiucie z elką na piersi Maik Nawrocki pokazał, że drzemią w nim naprawdę duże umiejętności.

Zdjęcie

Na lewej obronie zadebiutował także Joel Abu Hanna. 23-latek miał w tym spotkaniu głównie zadania defensywne, az których wywiązywał się bardzo dobrze. Już na samym początku spotkania Joel Abu Hanna świetnie powstrzymał Dawida Kocyłę, który rozpoczynał kontrę płockiej Wisły. W dalszych etapach meczu, były piłkarz Zorii Ługańsk skutecznie uprzykrzał życie swoim rywalom i nie dawał się przechodzić w defensywie. Był to bardzo dobry występ Joela Abu Hanny.

Zdjęcie

Sobotni wieczór będzie również wyjątkowym dniem dla Ernesta Muciego, który w meczu z Wisłą Płock zdobył swoją premierową bramkę w barwach Legii Warszawa. W 28. minucie spotkania Albańczyk znalazł sobie trochę miejsca w okolicach 25-27. metra od posterunku Krzysztofa Kamińskiego, a następnie zdecydował się na uderzenie. Bomba z dystansu 20-latka trafiła idealnie pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez golkipera Wisły Płock. Tak jak na konferencji prasowej wspomniał trener Czesław Michniewicz, to może być przełomowy moment dla utalentowanego zawodnika!