Udany rewanż. Legia - Kajrat 2:0 - Legia Warszawa
Plus500
Udany rewanż. Legia - Kajrat 2:0

W drugim niedzielnym sparingu Legia wygrała z Kajratem Ałmaty 2:0.

Autor: Przemysław Gołaszewski

W drugim niedzielnym meczu kontrolnym Legia Warszawa wygrała 2:0 z Kajratem Ałmaty. Gole dla Wojskowych strzelili Domagoj Antolić i Andre Martins. Obie bramki padły po uderzeniach z rzutów karnych.

Od początku meczu optyczna przewaga należała do podopiecznych trenera Aleksandara Vukovicia. Duże problemy rywalom sprawiał Luquinhas. W 28. minucie Brazylijczyk wpadł w pole karne po lewej stronie boiska i został zatrzymany niezgodnie z przepisami. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Domagoj Antolić i pewnie wykonał jedenastkę. Antolić próbował w pierwszej części gry również strzału zza pola karnego, ale piłka przeleciała obok słupka. Kajrat zagroził uderzeniem z rzutu wolnego, lecz czujnie w bramce zachował się Radosław Cierzniak.

W drugiej połowie przewaga legionistów wciąż się utrzymywała. Piłkarze z Warszawy często wykonywali rzuty wolne i rożne, po których kotłowało się w polu karnym rywali. Druga bramka padła jednak po rzucie karnym. Luquinhas ponownie urwał się przeciwnikowi i ten musiał ratować się faulem. Tym razem uderzał Andre Martins. Portugalczyk również się nie pomylił. Na listę strzelców mógł wpisać się też Mateusz Cholewiak i Arvydas Novikovas. Górą był jednak golkiper rywali. W końcówce meczu swoją okazję miał Kajrat, ale strzał po dośrodkowaniu z prawej strony boiska minimalnie minął bramkę.

Był to ostatni mecz kontrolny Legii Warszawa podczas zimowego zgrupowania w Belek. W środę legioniści wrócą do Warszawy, gdzie dalej będą przygotowywać się do nadchodzącej drugiej części sezonu.