Plus500
Słońce, pot i taktyka [ZDJĘCIA]

Słońce, pot i taktyka [ZDJĘCIA]

Półmetek obozu już za legionistami, ale sztab szkoleniowy ani myśli odpuszczać zawodnikom. Najlepszym tego dowodem był poranny trening Wojskowych.

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Mateusz Kostrzewa

Piłkarze później niż zwykle zjawili się na boisku, bo rano trenerzy przygotowali im solidną odprawę, która – jak można się domyślać – mogła polegać na analizie wczorajszej gry wewnętrznej. Legioniści do Jebel Ali Sports Center dotarli więc około 10:00 i od razu rozpoczęli przygotowanie do zajęć.

 

Rozgrzewka polegała na rozciąganiu mięśni i paru ćwiczeniach interwałowych. Wojskowi przeskakiwali płotki i robili slalomy pomiędzy tyczkami. Ponieważ cały skład spędził wczoraj na boisku sporą porcję minut, trener Łukasz Bortnik bardzo długo prowadził zajęcia fizyczne. Chodziło o to, by do minimum sprowadzić prawdopodobieństwo ewentualnych urazów mięśniowych.

Zdjęcie

Po pół godzinie przyszła pora na zajęcia z piłkami. Trening był poświęcony zagadnieniom taktycznym, nakierunkowanym na poczynania legionistów w ofensywie. Duży nacisk położono na grę po ziemi, zarówno w kwestii podań, jak i wykańczania akcji. Czesław Michniewicz do tego stopnia zaangażował piłkarzy w grę dołem, że każdy, kto uderzył na bramkę i przestrzelił, musiał wykonać karny przewrót w przód.

 

Piłkarze ten element ćwiczyli blisko godzinę. Szybkość, dokładność podań, a także podłączanie się do akcji, czy wyjścia na pozycje to to, co cechowało poranny trening Wojskowych. Z powodu wczorajszej gry wewnętrznej, na dzisiejsze popołudnie legioniści otrzymali wolne i całą drużyną udadzą się do Dubaju. Ponadto do drużyny dołączył trener Przemysław Małecki, a z wizytą na obóz przyjechał prezes Dariusz Mioduski. Rozmowa z prezesem już w jutrzejszym vlogu! 

 

Oficjalnym Partnerem Medialnym zgrupowania Legii w Dubaju jest PKO Bank Polski. Suplementy zapewnia firma Sante. 

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 31
Udostępnij

Autor

Jakub Jeleński

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.