Plus500
„Teddy”: bokser, więzień, ojciec - o historii „Mistrza” w Muzeum Legii [WIDEO]

„Teddy”: bokser, więzień, ojciec - o historii „Mistrza” w Muzeum Legii [WIDEO]

W Muzeum Legii odbyło się spotkanie autorskie poświęcone książce „Mistrz”. O jej bohaterze, Tadeuszu „Teddy'm” Pietrzykowskim opowiedziała jego córka, Eleonora Szafran.

Autor: Bartosz Zasławski

Fot. Paweł Feliciak

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Bartosz Zasławski

Fot. Paweł Feliciak

W Muzeum Legii odbyło się spotkanie autorskie poświęcone książce „Mistrz”. O jej bohaterze, Tadeuszu „Teddy'm” Pietrzykowskim, bokserze Legii, opowiedziała jego córka, Eleonora Szafran.

 

Bokser, więzień, żołnierz, nauczyciel, mąż, ojciec, przyjaciel - Tadeusz Pietrzykowski miał wiele ról i wiele twarzy, ale przez całe życie kierował się wartościami, jakich nauczył się w ringu m.in. w warszawksiej Legii pod okiem legendarnego Feliksa Stamma. O jego historii, na której zaważył pobyt w obozach koncentracyjnych w czasie II wojny światowej, opowiedziała pani Eleonora, która zebrała wspomnienia byłego pięściarza Legii i w poniedziałkowy wieczór podzieliła się również osobistymi przeżyciami. Co wzruszające, w dniu spotkania poznała swojego bratanka, Pawła, który również pojawił się przy Łazienkowskiej 3.

 

Każdy uczestnik miał okazję porozmawiać z autorką i otrzymać dedykację. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za przybycie.

Zdjęcie

Legia Warszawa jest również partnerem flimu „Mistrz”, który powstał równolegle z książką i zebrał pozytywne recenzje krytyków. Do tej pory zgromadził w kinach ponad 165 tysięcy widzów.

Udostępnij

Autor

Bartosz Zasławski

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.