Plus500
 Akademia: Podsumowanie weekendu [20-21 listopada]

Akademia: Podsumowanie weekendu [20-21 listopada]

Ostatnie mecze w rundzie jesiennej rozegrały drużyny U15 i U17 oraz Legia II - czyli co działo się w meczach drużyn Akademii Legii 20 i 21 listopada? Zapraszamy na podsumowanie weekendu!

Autor: Jakub Wydra

Fot. Jakub Wydra

  • Udostępnij

Autor: Jakub Wydra

Fot. Jakub Wydra

Ostatnie mecze w rundzie jesiennej rozegrały drużyny U15 i U17 oraz Legia II - czyli co działo się w meczach drużyn Akademii Legii 20 i 21 listopada? Zapraszamy na podsumowanie weekendu!

 

SOBOTA, 20 LISTOPADA
 
W meczu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna U17 Legii pokonała na wyjeździe MKS Polonię Warszawa 4:3.
 
Bramki:
0:1 Maks Stangret 5' (as. Wiktor Puciłowski)
0:2 Maks Stangret 12' (as. Oskar Lachowicz)
1:2 rywal 26'
2:2 rywal 34'
2:3 Maks Stangret 45' (as. Maciej Bochniak)
2:4 Maciej Bochniak 58' (bez as.)
3:4 rywal 85'
 
Skład Legii:
Jakub Murawski – Franciszek Saganowski, Rafał Boczoń, Bartosz Płocki, Jakub Grzejszczak (74. Bartosz Krasuski) – Bartosz Mikołajczyk, Fryderyk Misztal (82. Tomasz Rojkowski), Oskar Lachowicz (62. Szymon Grączewski) – Wiktor Puciłowski, Maksymilian Stangret, Maciej Bochniak (88. Jakub Kowalski)
 
Trener: Rafał Gębarski
II trener: Tomasz Bąbel
 
Legioniści z 32 punktami wygrali jesienną rywalizację w grupie A Centralnej Ligi Juniorów.
 
- Mecz z Polonią zamykał pewien etap szkoleniowy w tym sezonie, dlatego myślę, że możemy się pokusić o pewnego rodzaju podsumowanie całego tego okresu. Sądzę, że mamy prawo być w miarę zadowoleni z obrazu, jaki wyłania się po tych kilku miesiącach pracy. Jesteśmy zespołem, który zdobywa sporo bramek, ale z całą pewnością musimy uszczelnić jeszcze naszą defensywę. Nawet to spotkanie pokazało, że zbyt łatwo pozwalamy rywalom stworzyć zagrożenie pod naszą bramką. Kolejne cele przed nami, sezon się jeszcze nie zakończył. Na pewno w pierwszej kolejności chcemy utrzymać wysokie tempo rozwoju naszych zawodników w kolejnych miesiącach pracy – powiedział po zakończeniu spotkania trener Rafał Gębarski.
 
 
W meczu 14. kolejki CLJ zespół U15 naszej Akademii pokonał na wyjeździe AP Jagiellonię Białystok 5:0.
 
Bramki:
0:1 Konrad Kraska 3' (as. Jakub Błażejczyk)
0:2 Igor Busz 21' (bez as.)
0:3 Aleks Płoszka 28' (bez as.)
0:4 Miłosz Kaczmarek 65' (bez as.)
0:5 Igor Busz 78' (as. Mikołaj Kotarba)
 
Skład Legii:
Konrad Kassyanowicz (50. Jakub Misiewicz) – Mikołaj Kotarba, Jakub Błażejczyk (55. Antoni Wasiak-Libiszowski), Szymon Chojecki, Maks Michałowski (46. Pascal Mozie) – Aleksander Iwańczyk (55. Jan Leszczyński), Dawid Foks, Aleks Płoszka – Michał Korba, Igor Busz, Konrad Kraska (50. Miłosz Kaczmarek)
 
Trener: Dariusz Rolak
II trener: Maciej Pietraszko
 
Legioniści zajmują 1. miejsce w tabeli końcowej grupy A, ale druga Jagiellonia ma dwa mecze rozegrane mniej (i 5 punktów straty do Legii).
 
- Najważniejszym aspektem tego meczu, ze szkoleniowego punktu widzenia, było to, że daliśmy dziś szansę zagrać chłopcom młodszym pod kątem wieku biologicznego. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu znacznie lepsza, niż druga. Mecz szybko zaczął układać się po naszej myśli, ale w drugiej części spotkania gra była bardzo szarpana z obu stron. To był nasz ostatni mecz w tej rundzie, na ten moment jesteśmy na pierwszym miejscu, ale czekamy jeszcze na ostateczne rozstrzygnięcia w naszej grupie. Wygrana ligi nie jest jednak dla nas celem samym w sobie, na pierwszym miejscu zawsze stawiamy rozwój zawodników – ocenił po ostatnim gwizdku sędziego trener Dariusz Rolak.
 
W meczu 19. kolejki III ligi (grupa I) drużyna Legii II wygrała na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska 4:0.
 
Więcej o tej rywalizacji przeczytacie w TYM miejscu. 
 

***
W związku ze skierowaniem na kwarantannę części zawodników drużyny przeciwnej, zaplanowane na sobotę spotkanie 15. kolejki CLJ U18 pomiędzy Legią i Stalą Rzeszów odbędzie się w innym terminie. Mecz zostanie rozegrany w środę, 24 listopada o 11:00 w LTC.
 
Drużyna U16 zakończyła już rywalizację w mazowieckiej Ekstralidze. Podopieczni trenera Filipa Raczkowskiego zajęli 1. miejsce, przed Escolą Varsovia i S.S.M Wisłą Płock. W 14 spotkaniach legioniści zdobyli 38 punktów, na co składa się 12 zwycięstw i dwa remisy (bramki: 43 - 8).
 
Zespół U14 zakończył już jesienną rywalizację w rozgrywkach mazowieckiej Ekstraligi. Zawodnicy trenera Jakuba Renosika zajęli 1. miejsce, wyprzedzając KS Drukarza i Escolę Varsovia. Nasza drużyna wygrała 12 z 14 meczów, zanotowała też dwie porażki (bramki: 34 - 2).
 
Drużyny U13 - U10 zakończyły już rywalizację w rozgrywkach ligowych.
 
Zespół U13 uczestniczył w ten weekend w turnieju Znicz Cup w Pruszkowie. Chłopcy zmierzyli się m.in. z Barca Academy, Jagiellonią Białystok, AP Reissa czy ŁKS-em Łódź.
 
Drużyna U11 wzięła udział w rozgrywanym w Legia Training Center festiwalu gier. Legioniści rywalizowali w nim z Jagiellonią Białystok, UKS Varsovią i TOP 54 Biała Podlaska.

Udostępnij

Autor

Jakub Wydra

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.