U19: Legia trzecia w Next Gen Cup! - Legia Warszawa
U19: Legia trzecia w Next Gen Cup!

Zespół U19 Legii Warszawa pokonał angielski West Ham United 4:1 w meczu o 3. miejsce międzynarodowego turnieju Next Gen Cup w Pradze.

Autor: Jakub Wydra

• Udostępnij

Legioniści w starciu z West Hamem zaprezentowali dobrze zorganizowany i ofensywny futbol. Mimo utraty bramki już w 12. minucie nasza drużyna szybko wyrównała, a tuż przed przerwą wyszła na prowadzenie - dwukrotnie do siatki trafił Przemysław Mizera. Najpier w 18. minucie wykorzystał podanie Szymona Piasty, a w 44. minucie zgranie Karola Kosiorka.

Zdjęcie

Po przerwie "Wojskowi" udokumentowali swoją przewagę nad angielskim rywalem kolejnymi dwiema bramkami. Bohaterem drugiej połowy był rezerwowy, Tomasz Rojkowski. Najpierw w 75. minucie, po asyście Aleksandra Wyganowskiego, pokonał bramkarza WHU, a trzy minuty później ustalił wynik spotkania na 4:1 zamieniając na gola podanie Dawida Foksa.

Tym samym, legioniści zajęli 3. miejsce w międzynarodowym turnieju Next Gen Cup. W najbliższą niedzielę Legię U19 czeka ostatni sparing przed startem ligi - z Lechią Gdańsk. W sobotę, 11 sierpnia podopieczni trenera Arkadiusza Adacha rozpoczą rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów od wyjazdowego starcia ze Śląskiem Wrocław.

Zdjęcie

Mecz o 3. miejsce Next Gen Cup U19

Legia Warszawa - West Ham United 4:1 (2:1)

Bramki:

0:1 rywal 12'

1:1 Przemysław Mizera 18' (as. Szymon Piasta)

2:1 Przemysław Mizera 44' (as. Karol Kosiorek)

3:1 Tomasz Rojkowski 75' (as. Aleksander Wyganowski)

4:1 Tomasz Rojkowski 78' (as. Dawid Foks)

Skład Legii:

Michał Bobier - Jakub Jendryka, Karol Kosiorek, Antoni Wasiak-Libiszowski, Mateusz Lauryn - Samuel Sarudi (50. Aleksander Wyganowski), Szymon Piasta (65. Paweł Ambrożko), Przemysław Mizera - zawodnik testowany II (50. Dawid Foks), Dawid Nos (50. Tomasz Rojkowski), Samuel Kovacik (60. Mateusz Konopka)

Trener: Arkadiusz Adach

II trener: Maciej Pietraszko

Grano 2 x 40 minut.