U19: międzynarodowa rywalizacja w Pradze [aktualizacja] - Legia Warszawa
U19: międzynarodowa rywalizacja w Pradze [aktualizacja]

Drużyna U19 Legii Warszawa wyjechała do Czech, gdzie bierze udział w międzynarodowej rywalizacji w turnieju Next Gen Cup rozgrywanym w Pradze.

Autor: Jakub Wydra

Drużyna U19 Legii Warszawa wyjechała do Czech, gdzie bierze udział w międzynarodowej rywalizacji w ramach Next Gen Cup.

W niedzielę, 28 lipca nasza młodzież zagrała w Pradze z duńskim Odense BK - podopieczni trenera Arkadiusza Adacha zremisowali 2:2.

"Wojskowi" prowadzili dwiema bramkami - po golu samobójczym w 41. minucie (po zagraniu Szymona Piasty) i trafieniu Szymona Piasty w 45. minucie (po asyście Samuela Sarudiego). Rywale doprowadzili jednak do remisu po golach w 50. i 80. minucie. Mecze w tym turnieju rozgrywane są w formacie 2 x 40 minut.

Skład Legii:

Michał Bobier - zawodnik testowany II, Karol Kosiorek, Szymon Chojecki (48. Antoni Wasiak-Libiszowski), Jakub Jendryka - Aleksander Wyganowski (41. Szymon Piasta), Samuel Sarudi (55. Paweł Ambrożko), Mateusz Konopka (41. Igor Busz) - Przemysław Mizera (41. Mateusz Lauryn), Tomasz Rojkowski (41. Dawid Nos), Samuel Kovacik

Dzień później Legia U19 zmierzyła się z miejscową Spartą AC. Ponownie padł remis - tym razem 1:1, co zapewniło naszej drużynie grę w meczu o 3. miejsce - z angielskim West Ham United.

Bramkę dla Legii zdobył w 25. minucie Przemysław Mizera (po dograniu Dawida Nosa). Gospodarze wyrównali w 55. minucie - z rzutu karnego.

Spotkanie o 3. miejsce Next Gen Cup "Wojskowi" rozegrają w środę, 31 lipca o 13:00.

Do Czech pojechało 19 zawodników, w tym dwóch graczy testowanych. Z kadry Legii II na turniej dołączyli bramkarz Michał Bobier i pomocnik Samuel Sarudi.

Zdjęcie

Kadra Legii U19 na turniej w Czechach:

Bramkarze:

Michał Bobier, zawodnik testowany I

Obrońcy:

zawodnik testowany II, Jakub Jendryka, Dawid Foks, Karol Kosiorek, Szymon Chojecki, Antoni Wasiak-Libiszowski, Mateusz Lauryn

Pomocnicy:

Paweł Ambrożko, Antoni Wyganowski, Samuel Sarudi, Igor Busz, Szymon Piasta, Mateusz Konopka

Fizjoterapeuta: Kamil Pasoń

W pierwszym sparingu po przerwie wakacyjnej legioniści pokonali w ubiegły weekend Jagiellonię Białystok 4:0.