Bez barier - Legia Warszawa
Bez barier

  Bez barier

  Legia Bez Barier to program dedykowany osobom niepełnosprawnym. Stadion Legii wychodzi naprzeciw ograniczeniom wynikającym z niepełnosprawności kibiców i umożliwia zarówno osobom poruszającym się na wózku, jak i osobom niewidomym, w pełni uczestniczyć w meczach rozgrywanych na Łazienkowskiej 3.

  Autor: Legia.com

  Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

  Autor: Legia.com

  Legia Warszawa S.A. pragnie wspierać niepełnosprawnych kibiców, umożliwiając im oglądanie na preferencyjnych warunkach w meczów w rozgrywkach piłkarskich w sezonie 2019/20 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3.

   

  LEGIA BEZ BARIER W SEZONIE 2019/20


  Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą składać do Klubu wnioski o darmowy wstęp na mecze Legii dla siebie oraz Opiekuna na mecze Legii rozgrywane na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w sezonie 2019/20. W tym celu należy zgłosić się na adres mailowy bezbarier@legia.pl 

   

  Wniosek o karnet można składać od 1 czerwca 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r., podając nr karty kibica - swój oraz Opiekuna, a także informację o sposobie poruszania się. W mailu można również zawrzeć prośbę o przyznanie miejsca parkingowego. Liczba miejsc jest ograniczona.

   

  Klub będzie rozpatrywał wnioski indywidualnie na podstawie uczestnictwa w meczach Legii w sezonie 2018/19. Karnety będą obowiązywały na mecze rozgrywane w rundzie zasadniczej sezonu 2019/20 w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, w meczach Pucharu Polski do fazy półfinałowej włącznie oraz w meczach fazy eliminacyjnej do Ligii Europy UEFA rozgrywanych przez Legię Warszawa na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Osoby niepełnosprawne, którym przyznane zostaną darmowe karnety, są zobowiązane do przestrzegania regulaminu sprzedaży karnetów na sezon 2019/20.

  Osoby o umiarkowanym oraz lekkim stopniu niepełnosprawności mogą składać wnioski o otrzymanie rabatów 50% oraz 20% na zakup karnetu lub biletów na pojedyncze spotkania. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy bezbarier@legia.pl lub okazać orzeczenie w Punkcie Obsługi Kibica. 

   

  Informujemy, że karnety i bilety dla osób niepełnosprawnych na ww. zasadach dostępne będą w sektorach odpowiednich dla 1, 2, 3, 4, 5 oraz 6 kategorii cenowej. 

   

  Wszystkie osoby, którym zostaną przyznane darmowe karnety, będą zobowiązane do potwierdzenia swojej obecności na kolejnych meczach Legii rozgrywanych przez Legię na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Potwierdzenie należy wysłać na adres mailowy bezbarier@legia.pl 

  W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko oraz numer karty kibica. Potwierdzenie dotyczy również Opiekuna osoby niepełnosprawnej.

   

  Zakup karnetów lub biletów dla osób z umiarkowaną lub lekką niepełnosprawnością wiąże się z koniecznością przyjścia do kas i dopełnienia formalności w kasie. Może to zrobić również osoba trzecia na prośbę osoby niepełnosprawnej. W tej chwili zakup karnetu lub biletu poprzez Strefę Kibica z uwzględnieniem zniżki dla osoby niepełnosprawnej nie jest możliwy ze względów technicznych. Klub pracuje nad rozwiązaniem tej sytuacji, aby każdej grupie umożliwić swobodny zakup poprzez dedykowaną stronę internetową. Zakupu dla osób ze zniżką można dokonać również w Centrum Handlowym M1 w Markach.

   

  Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 31 sierpnia 2019 r.

   

  AUDIODESKRYPCJA NA STADIONIE LEGII 


  Piłka nożna jest pasją milionów ludzi na całym świecie. W gronie tym są również osoby, które nie mogą w pełni cieszyć się oglądaniem popisów piłkarzy, ale nie przeszkadza im to we wspieraniu ulubionej drużyny i przeżywaniu emocji towarzyszących meczom. Aby zapewnić Kibicom niedowidzącym możliwość jeszcze pełniejszego uczestniczenia w widowiskach sportowych, Legia Warszawa zaoferowała im dostęp do specjalnego komentarza meczowego opisującego wydarzenia na boisku – tzw. audio deskrypcji.

  Dzięki tego typu usłudze fani, którzy mają problemy ze wzrokiem, mogą chociaż oczyma wyobraźni "zobaczyć" to co dzieje się na murawie. Taki komentarz jest bardzo specyficzny i różni się mocno od tego, który możemy usłyszeć na co dzień w telewizji i radio.

   

  Partnerem projektu jest Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „Katarynka”, a spotkania relacjonują dziennikarze radia TOK FM – Kamil Rutkowski i Michał Janczura.


  Na stadion należy zabrać ze sobą telefon komórkowy z zestawem słuchawkowym, za pomocą którego możliwy będzie odbiór sygnału i słuchanie komentarza (częstotliwość 95 FM).

   

  Osoby niewidome bądź niedowidzące, które nie są zainteresowane karnetem na cały sezon, mogą zgłaszać chęć udziału w konkretnym wydarzeniu wysyłając zgłoszenie na maila bezbarier@legia.pl maksymalnie na dzień przed meczem do godz. 17:00, załączając kopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz podając nr kart kibica – swój oraz ewentualnie Opiekuna.

   

  Udostępnij
  16razyMistrz Polski
  20razyPuchar Polski
  5razySuperpuchar Polski
  pobierz oficjalną aplikację klubu
  App StoreGoogle PlayApp Gallery
  © Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.