#GOTOWIDOPOMOCY: Telefon Pomocowy - Pytania i odpowiedzi [Q&A] - Legia Warszawa
Plus500
#GOTOWIDOPOMOCY: Telefon Pomocowy - Pytania i odpowiedzi [Q&A]

#GOTOWIDOPOMOCY: Telefon Pomocowy - Pytania i odpowiedzi [Q&A]

Numer 8009 1916 0 to bezpłatny Telefon Pomocowy uruchomiony przez Legię Warszawa wspólnie z partnerem technologicznym akcji T-Mobile Polska dla seniorów w czasie pandemii Covid-19. Poniżej najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące Telefonu Pomocowego.

Autor: LW

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: LW

Fot. Mateusz Kostrzewa

Q&A - Pytania i odpowiedzi

Telefon Pomocowy #GOTOWIDOPOMOCY

 

 

Od kiedy działa Telefon Pomocowy #GOTOWIDOPOMOCY?
Nasz Telefon Pomocowy rozpoczął działalność od czwartku 23 kwietnia 2020 r.

 

Na czym polega Akcja #GOTOWIDOPOMOCY?
Akcja #GOTOWIDOPOMOCY jest projektem mającym za zadanie udzielanie pomocy w wielu zakresach osobom starszym mieszkającym w Warszawie, które z powodu panującej pandemii powinny zostawać w domu.

 

Kto za tym stoi?
Pomysłodawcami akcji #GOTOWIDOPOMOCY są Legia Warszawa i Fundacja Legii. Dzięki współpracy z wolontariuszami oraz partnerami takimi jak Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, T-Mobile czy TelefonPogadania.pl, możemy udzielać wsparcia w różnym zakresie.

 

Ile to kosztuje?
Wszystkie usługi w ramach akcji #GOTOWIDOPOMOCY świadczymy bezpłatnie. Połączenia na numer Telefonu Pomocowego – 8009 1916 0 – również są bezpłatne. Możesz na niego dzwonić zarówno z telefonu stacjonarnego, jak i ze swojej komórki w dowolnej sieci.

 

W jakich godzinach będzie dostępny Telefon Pomocowy?
Czekamy na Twój telefon codziennie od godz. 12:00 do godz. 17:00. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli działać dłużej! Niektórzy z naszych Partnerów wspierających Telefon Pomocowy mogą być dostępni w innych godzinach – robimy jednak wszystko, aby w kolejnych dniach udało się ujednolicić godziny działania Telefonu Pomocowego dla wszystkich grup wsparcia.

 

Dzwonię, ale wciąż nie mogę się dodzwonić! Czy ktoś tam w ogóle pracuje?
Tak! Telefon Pomocowy jest cały czas obsługiwany przez wolontariuszy i pracowników, którzy odbierają telefony codziennie od godz. 12:00 do godz. 17:00. Jeśli linia jest zajęta oznacza, że wszyscy nasi konsultanci już z kimś rozmawiają. Spróbuj zadzwonić jeszcze raz!

 

Czy połączenia są nagrywane?
Łącząc się z Telefonem Pomocowym akcji #GOTOWIDOPOMOCY, masz do wyboru różne rodzaje wsparcia. Wybierając pomoc związaną z obsługą internetu oraz wsparcie w postaci rozmowy z drugą osobą, połączysz się z naszymi zewnętrznymi partnerami, którzy ze względów bezpieczeństwa będą nagrywać Wasze rozmowy. Wybierając pomoc dotyczącą robienia zakupów i dostarczania posiłków połączysz się z pracownikami Legii lub wolontariuszami, i te rozmowy nie są nagrywane.  

 

Z jakimi sprawami można dzwonić?
Korzystając z Telefonu Pomocowego akcji #GOTOWIDOPOMOCY możesz zgłosić swoje zapotrzebowanie na zrobienie i dostarczenie zakupów bądź przywiezienie bezpłatnego obiadu. Dzięki naszym partnerom, dzwoniąc na Telefon Pomocowy, uzyskasz również pomoc w postaci porad dotyczących m.in. obsługi Internetu lub wykorzystania nowoczesnych technologii, a jeżeli czujesz taką potrzebę, będziesz mógł porozmawiać z konsultantem o zwykłych codziennych problemach i przemyśleniach.  

 

Chcę pomóc w tej akcji! Gdzie mogę się zgłosić? 
W celu zapisania się do wolontariatu, który pomaga w robieniu i dostarczaniu zakupów oraz dostarczaniu posiłków do seniorów, należy napisać na adres wolontariat@fundacjalegii.pl. Można także zadzwonić na infolinię i zgłosić chęć dołączenia do wolontariatu – konsultanci przekierują takie zgłoszenie do koordynatora wolontariatu, który skontaktuje się z kandydatami na wolontariuszy.

 

Jak często mogę prosić o zrobienie zakupów? 
Dla bezpieczeństwa naszych beneficjentów oraz wolontariuszy zalecamy, aby zakupy dla jednej osoby były robione nie częściej niż raz na 3-4 dni. 

 

Kiedy otrzymam zamówione zakupy lub zamówiony posiłek?
Wszystkie zamówienia realizowane są na następny dzień. Każdego dnia Telefon Pomocowy zbiera zamówienia na zakupy oraz posiłki, które następnie są odpowiednio przetwarzane w celu zapewnienia szybkiej i bezpiecznej dostawy oraz przydzielane do wolontariuszy, którzy następnego dnia zadbają o ich realizację. 

 

Zakup jakich produktów mogę zlecić wolontariuszowi? 
Nasza pomoc polega na robieniu zakupów pierwszej potrzeby. Wolontariusze nie będą dostarczać wyrobów tytoniowych oraz alkoholu. Maksymalna kwota, za jaką wolontariusz może jednorazowo zrobić zakupy, to 200 zł. 

 

W jaki sposób mam rozliczyć się z wolontariuszem za zakupy? 
Po dokonaniu zakupów wolontariusz zadzwoni na podany przy składaniu zamówienia numer i poinformuje o kwocie należnej za zakupy. Podaną kwotę należy włożyć do koperty i przekazać ją wolontariuszowi po dostarczeniu zakupów. 

 

Nie mam odliczonej kwoty. Co teraz?
Bardzo prosimy o zadbanie o odliczoną kwotę. Wolontariusz po zakupach przekaże informację, jaki jest koszt kupionych produktów. Ponieważ pieniądze dla wolontariusza należy włożyć do koperty, a sama gotówka musi przejść kwarantannę, wolontariusz nie będzie otwierał koperty, gdy ją dostanie. Nie będzie też dysponował pieniędzmi na wydanie reszty/rozmienienie gotówki. To bardzo ważne, aby wzięli to Państwo pod uwagę podczas zamawiania zakupów.

 

Jaki jest koszt zamówienia posiłku?
Dostarczane przez nas posiłki są bezpłatne. Nie pobieramy także żadnej opłaty za dowóz. 

 

Ile posiłków mogę zamówić?
Jednorazowo można zamówić jeden posiłek na osobę, ale nie więcej niż dla dwóch osób. Oznacza to, że podczas składania zamówienia, można poprosić o maksymalnie dwie porcje obiadu. 

 

W jaki sposób wolontariusz skontaktuje się ze mną?
Wolontariusz zadzwoni na numer podany w zgłoszeniu odebranym przez konsultanta Telefonu Pomocowego. Powinno to nastąpić najpóźniej następnego dnia do godz. 12.00, choć będziemy dokładać starań, aby wolontariusz skontaktował się z danym seniorem jak najszybciej.

 

W jakim sklepie wolontariusz zrobi zakupy?
Wolontariusz zrobi zakupy w sklepie najbardziej odpowiadającym mu logistycznie, choć zawsze będzie starał się wybierać sklepy z przystępnymi cenami i produktami, o które senior poprosi.

 

Wolontariusz miał przyjść i nie przyszedł. Gdzie to zgłosić?
W takiej sytuacji prosimy o powtórny kontakt z Telefonem Pomocowym – zareagujemy.

 

Co mam zrobić po otrzymaniu zakupów od wolontariusza?
Zakupy należy wyłożyć z jednorazowej torby, torbę wyrzucić, po czym umyć dokładnie ręce.

 

Chcę poprosić wolontariusza o wykupienie recepty. Co mam zrobić?
W takiej sytuacji należy podać wolontariuszowi imię i nazwisko, numer PESEL oraz czterocyfrowy kod recepty elektronicznej. Zapewniamy, że nasi wolontariusze dbają o bezpieczeństwo Państwa danych i nie wpadną one w niepowołane ręce.

 

Q&A - PARTNERZY I DARCZYŃCY

 

Dlaczego warto współtworzyć akcje #GOTOWIDOPOMOCY?

Legia Warszawa zainicjowała akcje #GOTOWIDOPOMOCY z załozeniem, ze bedzie ona współtworzona przez wszystkich, którzy chca pomóc seniorom w okresie pandemii. Dotyczy to osób indywidualnych, które chcą właczyć się do wolontariatu, jak równiez firm oraz instytucji. Jako najbardziej medialna marka w Polsce, posiadajaca własne zasoby promocyjne i produkcyjne w zakresie komunikacji i marketingu oraz kanały dotarcia do kilkumilionowej społeczności, całą naszą działalność pozasportową koncentrujemy na wsparcie akcji, pomoc seniorom i realizacje kampanii informacyjnej. Klubowe media oraz zespół komunikacji dołącza do zespołu wolontariuszy i będzie codziennie informować o przebiegu akcji i zaangazowaniu jej partnerów.

 

Jak można pomóc?

* bezpośrednie wsparcie materialne: przekazanie produktów np. żywnościowych, sanitarnych, higienicznych, medycznych na potrzeby seniorów, badź przygotowanie świeżych posiłków;
* wsparcie finansowe na potrzeby realizacji akcji, w tym zakup produktów żywnościowych i posiłków dla najbardziej potrzebujących seniorów, zakup środków ochrony dla wolontariuszy, bieżące operacyjne funkcjonowanie akcji i jej wolontariuszy;
* wsparcie merytoryczne poprzez zapewnienie dostępu wiedzy i informacji dla seniorów w ramach Telefonu Pomocowego (możliwość przekierowania do własnych call center);
* dołączenie do wolontariatu #GOTOWIDOPOMOCY;
* włączenie własnych akcji pomocowych do platformy, zwiększenie ich zasięgu i siły oddziaływania.

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

LW

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.