Legia Training Center na finiszu: Budujemy nowy dom, Warszawo! [Wideo] - Legia Warszawa
Plus500
Legia Training Center na finiszu: Budujemy nowy dom, Warszawo! [Wideo]

Legia Training Center na finiszu: Budujemy nowy dom, Warszawo! [Wideo]

W latach 50. ubiegłego wieku Chór Czejanda śpiewał: Niech się mury pną do góry, kiedy dłonie chętne są, budujemy betonowy, nowy dom! Legia.com odwiedziła teren budowy ośrodka Legia Training Center w gminie Grodzisk Mazowiecki, no i musimy przyznać, że mury pną się w górę aż miło patrzeć! Budynek główny jest już praktycznie gotowy, boiska się zielenią, a finisz prac coraz bliżej!

Autor: Janusz Partyka

Fot. Tomasz Sejbuk, Jacek Prondzynski, Łukasz Stasiak

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Janusz Partyka

Fot. Tomasz Sejbuk, Jacek Prondzynski, Łukasz Stasiak

Prace na budowie Legia Training Center przebiegają bez zakłóceń, postepy widać gołym okiem, a finisz budowy planowany na czerwiec jest niezagrożony.

- Budynek główny LTC, który ma 9 tys. m2, w praktyce jest już gotowy. Na 14-hektarowej działce docelowo będzie osiem pełnowymiarowych boisk. Dodatkowo znajdować się tam bedą boisko bramkarskie, małe place do szybkiej gry i oświetlenie ledowe. To wszystko ma służyć jak najlepszemu rozwojowi naszych zawodników. Oprócz boisk i budynku z bursą, pokojami dla pierwszej drużyny oraz sztabu szkoleniowego, mamy halę sportową o wymiarach 40 na 20 m, strefę rehabilitacyjną z basenem, jacuzzi, sauną oraz baliami z zimną wodą, a także gabinety lekarskie i pokoje biurowe - mówi Członek Zarządu APL i Dyrektor Projeku Wojciech Rokicki.

Na frontowej elewacji budynku, a także przy głównym wejściu, zawisł już herb Legii, a także pojawił się napis Legia Warszawa. Coraz bardziej zielone boiska także nabierają już ostatecznych kształtów.

- Boisko dla pierwszej drużyny jest najbardziej oddalone od budynku, położone w zacisznym i komfortowym dla treningu miejscu. Wszystkie boiska są jednak doskonale zaplanowane. Wiele miesięcy, a nawet lat pracy, już niebawem będzie miało swoje zwieńczenie. Dzięki wielu osobom zaangażowanym z klubu, naszym partnerom, architektom, ale także praktykom jakie zebraliśmy w całej Europie czy pracując w takich organizacjach jak European Club Association (ECA), obiekt ten będzie spełniał nasze założenia i potrzeby. Cały sztab przygotowania fizycznego, medycznego, komórka badawczo-rozwojowa LegiaLab, będą mieć tu swoją siedzibę i jak najlepsze warunki do pracy. W bezpośrednim sąsiedztwie LTC mamy lotnisko i świetną komunikację. Teren ten szybko się rozwija, powstaje wiele perspektywicznych inwestycji mieszkaniowych, ale nie tylko. Naszym drugim domem także bardzo mocno uatrakcyjniamy ten rejon. To miejsce w którym warto być i pracować - mówi Członek Zarządu Legii Warszawa Tomasz Zahorski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz wideo.

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 25
Udostępnij

Autor

Janusz Partyka

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.