Plus500
Legia U18: Remis z Lechem w CLJ [ZDJĘCIA]

Legia U18: Remis z Lechem w CLJ [ZDJĘCIA]

W spotkaniu 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna U18 naszej Akademii zremisowała w LTC z Lechem Poznań 2:2 (1:1).

Autor: Jakub Wydra

Fot. Janusz Partyka

  • Udostępnij

Autor: Jakub Wydra

Fot. Janusz Partyka

Spotkanie piątej z jedenastą drużyną Centralnej Ligi Juniorów U18 rozpoczęło się bardzo obiecująco. Oba zespoły ruszyły odważnie, próbowały wysoko atakować oraz odbierać piłkę na połowie przeciwnika. Od początku było widać większą kontrolę oraz łatwość w tworzeniu sytuacji ze strony Legii. Pierwszą akcję tego spotkania wyprowadził środkowy obrońca warszawskiej drużyny – Szymon Bednarz, który popędził prawą stroną boiska i dograł piłkę do wbiegającego Igora Strzałka, lecz jego uderzenie zostało zablokowane przez przyjezdnych. Chwilę później Wiktor Kamiński znalazł się w sytuacji sam na sam, ale przegrał ten pojedynek z bramkarzem Lecha.

Zdjęcie

Znaczącym momentem dla tego spotkania była 14. minuta, kiedy to wychodzącego na czystą pozycję strzelecką Kamińskiego sfaulował Patryk Waliś za co obejrzał czerwoną kartkę, a goście musieli obniżyć swoje ustawienie. Po kilkukrotnych próbach ataku wysokim pressingiem, udało się zmusić rywali do błędu. Zbyt lekkie i niedokładne zagranie bramkarza Lecha przejął w środkowej strefie Strzałek, a następnie pobiegł w kierunku bramki rywali i po małym „bilardzie” przed polem karnym, piłkę, która w odbiła się pod jego nogi uderzył technicznie i umieścił w siatce. Legia próbowała ponownie zaatakować, lecz tym razem ponownie strzelającego Strzałka zatrzymał Drażdżewski. Legioniści za wysoki atak zostali ukarani, bo kilka minut później zostawili przeciwnikom zbyt wiele miejsca i piłkę zagraną wzdłuż pola karnego precyzyjnie uderzył Antczak, pokonując Macieja Kikolskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Zdjęcie

Na drugą odsłonę spotkania zespoły wyszły z konkretnymi założeniami, zachowując się przy tym dość bezpiecznie. Lech, który grał w osłabieniu próbował wyprowadzać kontrataki, a wysoko ustawiona Legia starała się przedrzeć przez mur złożony z zawodników przyjezdnych. W 61. minucie bramce strzeżonej przez Drażdżewskiego zagrozić próbował Skwierczyński, ale po ciekawej indywidualnej akcji zawodnik Legii nie trafił w bramkę.

Zdjęcie

W 78. minucie dzięki zdecydowanemu pressingowi Wiktora Kamińskiego przy wyprowadzaniu piłki pogubił się obrońca Lecha, a napastnik Legii przejął piłkę i wykorzystał sytuację 1 na 1 uderzając obok bramkarza. Goście chcieli szybko odpowiedzieć i po zagraniu długiej piłki za linię obrony „Wojskowych”, Szulc wyprzedził Marcela Myszkę i uderzył w długi róg bramki po raz kolejny wyrównując wynik spotkania. Zawodnicy Legii w ostatniej minucie mieli jeszcze klarowną sytuację, ale po uderzeniu głową Jordan Majchrzak trafił wprost w ręce bramkarza.

Spotkanie obserwował m.in. asystent trenera Czesława Michniewicza Przemysław Małecki, sztab szkoleniowy Legii II, a także kilku piłkarzy pierwszego zespołu oraz drużyny rezerw.

Zdjęcie

CLJ U18: Legia Warszawa – Lech Poznań 2:2 (1:1)
Bramki dla Legii: Igor Strzałek (32), Wiktor Kamiński (78)
 
Legia u18: Kikolski – Bednarz, Myszka, Urban – Staniszewski (65' Derlatka), Strzałek (65' Kochanowski), Pierzak, Imiołek (86' Rytlewski) – Majchrzak, Kamiński, Skwierczyński (65' Wicenciak)
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Filip Raczkowski.

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 73
Udostępnij

Autor

Jakub Wydra

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.