Plus500
Akademia: Pierwsze testy i treningi drużyn w 2021 roku [ZDJĘCIA]

Akademia: Pierwsze testy i treningi drużyn w 2021 roku [ZDJĘCIA]

W piątek, 8 stycznia, drużyny Legii II oraz U18-U15 odbyły w Legia Training Center pierwsze treningi w 2021 roku.

Autor: Jakub Wydra

Fot. Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Jakub Wydra

Fot. Janusz Partyka

- Chcemy, by nasi trenerzy i zawodnicy traktowali ten okres zimowy jako normalny okres treningowy. Nasza praca w przerwie od rozgrywek ligowych nie różni się więc niczym od tej w trakcie trwania ligi. Przede wszystkim, zależy nam na tym, by trenować równie intensywnie, co w poprzednich miesiącach. Nie podchodzimy do tego okresu jak do okresu przygotowawczego, bo w naszej pracy nie chodzi o przygotowanie zawodników do rozgrywek ligowych. Naszym pierwszorzędnym celem jest przygotowanie i wyszkolenie piłkarzy do rywalizacji na najwyższym, seniorskim poziomie. Dlatego nikt z nas nie będzie sobie folgował w tym zimowym okresie – podkreśla Piotr Urban, koordynator U18-U14 Akademii Legii oraz dyrektor ds. metodologii.

Zdjęcie

Przez pierwsze dwa dni zawodnicy zostaną poddani badaniom i testom. Od poniedziałku wrócą natomiast do normalnej pracy w treningu drużynowym. W weekendy rozgrywać będą mecze sparingowe, w zdecydowanej większości na boiskach Legia Training Center.
 
- Trenerzy samodzielnie organizowali sparingpartnerów, oczywiście mając na uwadze pewne oczekiwania z naszej strony. Zalecaliśmy, by nie unikać rywalizacji ze starszymi drużynami, chcieliśmy też mierzyć się z najlepszymi akademiami w Polsce. Około dziewięćdziesięciu procent meczów kontrolnych rozegramy w Legia Training Center. Nasz ośrodek stwarza nam doskonałe warunki i chcemy to w pełni wykorzystać – wyjaśnia Urban.

Zdjęcie

Drużyny U18 - U15 zmierzą się zimą między innymi z Zagłębiem Lubin, Pogonią Szczecin, Rakowem Częstochowa, AP Reissa, ŁKS-em i Widzewem Łódź czy Polonią Warszawa.
 
Pomiędzy zespołami Akademii doszło do kilku przesunięć zawodników do starszej kategorii. - Zawsze będę to podkreślał: przesunięcie zawodnika do starszej kategorii nie stawia go w żaden sposób wyżej, niż chłopców, którzy pozostają w dotychczasowej kategorii. Dużo mówimy o indywidualnym rozwoju, ale nie chodzi tu wyłącznie o sam trening indywidualny. Równie istotne jest indywidualne podejście do każdego zawodnika. Awans do wyższej kategorii nie może być postrzegany przez chłopców i ich rodziców jako wyznacznik naszej wiary w zawodnika czy naszego planu na jego rozwój. Taki ruch trzeba wykonać w odpowiednim momencie, gdy ma się pełne przekonanie, że dla danego chłopca pójście do trudniejszego środowiska będzie korzystne. Dla innych znacznie lepszym rozwiązaniem będzie pozostanie w obecnym środowisku i gra z rówieśnikami. Do każdego naszego gracza podchodzimy indywidualnie, każdego postrzegamy jako oddzielną jednostkę, która pisze swoją własną historię. To, że dziś nie gra ze starszymi nie oznacza, że ma mniejsze szanse na poradzenie sobie w przyszłości na najwyższym poziomie. Rodzice i zawodnicy muszą nam zaufać, że podejmując każdą decyzję kierujemy się dobrem zawodnika – zaznacza Piotr Urban.

Zdjęcie

W TYM miejscu piszemy o rozpoczęciu treningów Legii II, TUTAJ zaś Legii U18. Zapraszamy do obejrzenia galerii z pierwszych zajęć legionistów U15 i U16.

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 46
Udostępnij

Autor

Jakub Wydra

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.