Plus500
Akcja #GotowiDoPomocy w gronie finalistów More than Football Award 2020

Akcja #GotowiDoPomocy w gronie finalistów More than Football Award 2020

Akcja pomocowa skierowana do warszawskich seniorów ma szansę na zdobycie europejskiej nagrody.

Autor: PG

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: PG

Stowarzyszenie EFDN (European Football for Development Network) zrzeszające europejskie kluby piłkarskie i ligi ogłosiło krótką listę nominowanych do tegorocznej edycji More than Football Award 2020. Nagroda przyznawana jest w celu uhonorowania najlepszych akcji dotyczących społecznej odpowiedzialność biznesu w europejskiej piłce nożnej. 

 

W finałowej piątce nominowanych znalazła się Legia Warszawa i organizowana wraz z Fundacją Legii akcja pomocowa #GotowiDoPomocy. Jest to pierwsza kompleksowa akcja tego typu w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii koronawirusa. Z zwycięstwo w tegorocznej edycji walczą również Borussii Dortmund, Malmo FF, Fundacja Club Brugge oraz belgijska ProLeague.

 

9 listopada, podczas najbliższej konferencji EFDN, Fundacja Legii oraz pozostali nominowani zaprezentują swoje działania, a dwa dni później poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji, do której łącznie zgłosiły się 23 kluby i organizacje piłkarskie.

 

Akcja #GotowiDoPomocy wciąż jest kontynuowana. Fundacja Legii Warszawa cały czas opiekuje się grupą czterdziestu pięciu seniorów, dowożąc im ciepłe posiłki w poniedziałki, środy i piątki (od 11:30). 

 

Ciągle potrzebujemy wsparcia wolontariuszy, którzy posiadają prawo jazdy i samochód i mogą nas wesprzeć w rozwożeniu posiłków. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy o kontakt mailowy: wolontariat@fundacjalegii.pl.

 

Jesteśmy także otwarci na wsparcie firm i instytucji. W takim wypadku prosimy o kontakt na adres mailowy kontakt@fundacjalegii.pl .

Udostępnij

Autor

PG

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.