Plus500
Artur Jędrzejczyk: Gdybym od początku kariery grał na jednej pozycji, byłbym lepszym piłkarzem

Artur Jędrzejczyk: Gdybym od początku kariery grał na jednej pozycji, byłbym lepszym piłkarzem

Kapitan Legii Artur Jędrzejczyk odpowiedział na pytania kibiców podczas rozmowy LIVE.

Autor: Przemysław Gołaszewski

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Przemysław Gołaszewski

Fot. Mateusz Kostrzewa

O młodych piłkarzach włączonych do pierwszej drużyny:

- Znałem wcześniej chłopaków, bo mieli okazje z nami trenować. Oczywiście przyglądamy się im my oraz trenerzy. Kontuzje sprawiły, że chłopaki mają okazję dobrze się zaprezentować i liczymy na nich w kontekście dalszych dni. Same pozytywy. 

 

O pozycji na boisku:

- Muszę z trenerem porozmawiać o mojej pozycji (śmiech). Wielokrotnie byłem o to pytany, ale w ostatnim czasie gram na środku obrony i myślę, że to optymalna dla mnie pozycja. Zwłaszcza, że wiek nie jest już młody (śmiech). Mogę teraz powiedzieć, że gdybym od początku swojej kariery byłbym stawiany na jednej pozycji, byłbym teraz lepszym zawodnikiem. 

 

O debiucie Czarka Miszty:

- Gdy Czarek Miszta wchodził na murawę, powiedziałem mu, żeby po prostu był sobą i grał pewnie swoje. Chciałem dodać mu trochę otuchy, siły wiary w siebie i Czarek zrobił to co do niego należało.

 

O przygotowaniach do meczu z Lechem: 

- Rozegrałem już tyle meczów przeciwko Lechowi, że przygotowuję się do tego meczu dużo wcześniej. W głowie układam sobie jego przebieg, ale najważniejsi jesteśmy my. Wiemy jakie atuty ma Lech i będziemy je analizować, ale to jak zagramy zależy od nas. 

 

O powitaniu Marko Vesovicia:

- Przywitaliśmy Marko Vesovicia z przytupem (śmiech). Oczywiście bardzo cieszymy się, że Marko do nas wraca. Długo na niego czekaliśmy, miał poważną kontuzję i pracuje teraz z fizjoterapeutami. Czekamy na jego powrót do gry. 

 

O reprezentacji Polski:

- Nie było mnie na zgrupowaniu reprezentacji, ponieważ, miałem drobny uraz i po konsultacji z trenerem i sztabem medycznym zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie jeśli wrócę do klubu, odpocznę i wyleczę się. Ewentualne powołanie na mistrzostwa Europy zależy ode mnie i od mojej dyspozycji. Cały czas karty są otwarte, długo jeździłem na reprezentację, musimy poczekać.

Udostępnij

Autor

Przemysław Gołaszewski

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.