Plus500
Ataki w pełnym słońcu [ZDJĘCIA]

Ataki w pełnym słońcu [ZDJĘCIA]

Po wczorajszym niezwykle intensywnym treningu popołudniowym, dziś było zdecydowanie więcej piłki. Sztab szkoleniowy przygotował legionistom szereg ćwiczeń, w których liczyły się spryt, technika i organizacja gry.

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Mateusz Kostrzewa

Wojskowi pojawili się na boisku treningowym chwilę przed 10:30. O ile wczoraj zajęcia odbywały się w deszczowej aurze, o tyle dziś z nieba lał się prawdziwy żar. Murawa za sprawą burzy, która wczoraj przeszła nad Fieberbrunn była jednak doskonale nawodniona, czego sztab nie omieszkał wykorzystać.

 

Zawodnicy na matach pobudzili do pracy mięśnie i stawy, po czym przeszli do rozgrzewki pod okiem trenera Stergiosa Fotopoulosa. Ten przygotował im kilka stacji, które łączyły motorykę z techniką. Całość trwała kilkanaście minut, a następnie gracze zostali zaproszeni na środek boiska, gdzie trenerzy zbudowali plac do gry w dziadka.

 

Zdjęcie

Kolejnym ćwiczeniem była gra na cztery małe bramki i ataki w formule trzech na dwóch, lub dwóch na jednego. Legioniści doskonalili w ten sposób zarówno grę w przewadze jak i obronę w momencie, w którym przewagę liczebną ma przeciwnik. Niebawem drużyna podzieliła się na dwie ekipy, w których Wojskowi ćwiczyli ataki skrzydłami. Drużyna w natarciu miała przewagę w jednego zawodnika w polu karnym, piłkę dogrywali skrzydłowi, a jeśli atakującym nie udało się zdobyć bramki, defensorzy po przechwycie transportowali futbolówkę do przodu i tam w identycznym schemacie atakowali ich koledzy.

 

Trening zakończyło doskonalenie ataków skrzydłami i atakowanie oraz obrona przy rzutach rożnych. Zawodnicy mieli jeszcze chwilę dla siebie na dowolne ćwiczenia, z czego chętnie skorzystali napastnicy, raz po raz ostrzeliwujący bramkę Dominika Hładuna. Po chwili rozciągania piłkarze autokarem udali się do hotelu na obiad. Druga czwartkowa jednostka odbędzie się o 17:30.

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 44
Udostępnij

Autor

Jakub Jeleński

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.