Plus500
Brighton&Hove Albion FC skraca wypożyczenie Michała Karbownika

Brighton&Hove Albion FC skraca wypożyczenie Michała Karbownika

Klub angielskiej Premier League Brighton&Hove Albion skorzystał z opcji skrócenia okresu wypożyczenia Michała Karbownika. 19-letni absolwent Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa opuszcza zespół Mistrza Polski.

Autor: Legia Warszawa

Fot. Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Legia Warszawa

Fot. Mateusz Kostrzewa

Klub angielskiej Premier League Brighton&Hove Albion FC skorzystał z opcji skrócenia okresu wypożyczenia Michała Karbownika. 19-letni absolwent Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa opuszcza zespół Mistrza Polski.

 

Michał Karbownik, który przez drugi sezon jest podstawowym zawodnikiem stołecznego klubu i w tym czasie zadebiutował w reprezentacji Polski, w lipcu ubiegłego roku został sprowadzony przez Brighton&Hove Albion na zasadzie transferu definitywnego. Oba kluby porozumiały się w kwestii wypożyczenia zawodnika do Legii na sezon 2020/21 z możliwością jego skrócenia w styczniu br. Przedstawiciel Premier League skorzystał z przysługującej mu opcji.

 

W najbliższych dniach Michał Karbownik opuści zgrupowanie Legii w Dubaju.

 

- - - - -

 

Urodzony w Radomiu zawodnik trafił na Łazienkowską z tamtejszego Młodzika jako 14-latek w sezonie 2015/16 i szybko stał się jednym z jej najlepszych oraz najważniejszych zawodników. Po awansie do pierwszej drużyny przebojem wywalczył sobie miejsce w jedenastce Legii. W lutym 2020 roku podczas gali tygodnika „Piłka Nożna” został wybrany odkryciem sezonu w ekstraklasie. W barwach pierwszej drużyny 15-krotnego mistrza Polski rozegrał 47 meczów, w których miał siedem asyst. W sezonie 2019/20 świętował zdobycie tytułu Mistrza Polski.

 

Jako piłkarz Legii U19 reprezentował także klub w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA (zagrał tam trzy spotkania). Na swoim koncie ma także 45 występów w drużynie Legii II, a także 17 rozegranych spotkań w Legii U19. W 2015 roku zadebiutował w kadrze Polski do lat 15, zaś pierwszego gola dla biało-czerwonych strzelił w reprezentacji U17. W sumie w juniorskich reprezentacjach rozegrał 31 meczów. Ostatnio powoływany jest do pierwszej reprezentacji Polski przez selekcjonera Jerzego Brzęczka. Na początku ubiegłego roku temu UEFA umieściła go na liście pięćdziesięciu najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy z całego świata, których rozwój szczególnie warto obserwować.

 

- - - - -

 

Michał, życzymy Ci powodzenia w rozpoczynającej się karierze międzynarodowej! Zawsze będziesz mile widziany na Łazienkowskiej.

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

Legia Warszawa

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.