Plus500
Czesław Michniewicz: Jesteśmy świadomi naszej wartości

Czesław Michniewicz: Jesteśmy świadomi naszej wartości

Trener Czesław Michniewicz odpowiedział na pytania przed meczem 7. kolejki PKO Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin.

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Jakub Goliński

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Jakub Goliński

Trener Czesław Michniewicz odpowiedział na pytania przed meczem 7. kolejki PKO Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin.

 

- Sytuacja zdrowotna jest następująca: mamy największy problem z obsadą pozycji środkowego obrońcy. Wieteska będzie pauzował 3-4 tygodnie z powodu urazu mięśni brzucha, Astiz po urazie, którego nabawił się na treningu, również nie będzie brany pod uwagę do składu na najbliższy mecz - powiedział na konferencji prasowej Czesław Michniewicz. 

 

- Jeśli chodzi o pozostałych, to Jose Kante póki co trenuje indywidualnie. Kacper Kostorz również cały czas się leczy, jego organizm jest w złym stanie i zawodnik przebywa w domu. Dostał zestaw ćwiczeń indywidualnych, jednak ból sprawia mu nawet uginanie kolan – tak bardzo jest osłabiony. Mateusz Hołownia ma problem z kością łonową – każdy mocniejszy trening powoduje, że jego uraz się odzywa. William Remy wraca do treningów i póki co trenuje indywidualnie.

Zdjęcie

- Nie znajduję niczego niepokojącego w zachowaniu zawodników. Widzę mobilizację, chęć podnoszenia swoich umiejętności i rywalizację na treningach. Oczywiście najważniejszy w kwestii mentalnej jest mecz, więc pracujemy ciężko by jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę. Trenujemy, tworzymy schematy według których chcemy atakować i bronić – widzę postępy. Jeśli zawodnik wierzy w siebie i swoje umiejętności i skupia się na swojej pracy, to odzyskuje pewność siebie. Codziennie rozmawiamy z piłkarzami, pozytywne też jest to, że piłkarze wrócili do klubu po dobrych meczach swoich reprezentacji. Vako i Mladen byli bardzo zadowoleni, Michał Karbownik również jest podbudowany występami w kadrze.

 

- Filip Mladenović będzie u nas nadal lewym obrońcą, ustawianie go wyżej w Lechii Gdańsk nie bardzo się sprawdziło. Dla Michała też najdziemy miejsce, chcemy wykorzystać jego dobrą formę i entuzjazm. Mamy przed sobą sześć meczów w krótkim odstępie czasu, ale zawodnicy są na to przygotowani. Będą rotacje, bo zmęczenie na pewno się pojawi, jednak wszystko monitorujemy. Decyzje dotyczące wyboru składu czy odpoczynku będziemy podejmować na bieżąco. Nasz ośrodek daje nam ogromne możliwości, dysponujemy także szeroką kadrą.

Zdjęcie

- Nie jest miło grać przy pustym stadionie, ale okoliczności są jakie są i nie mamy na to wpływu. Mówiło się o tym, że trybuny zostaną zamknięte i tak się wydarzyło. I ja i piłkarze graliśmy już bez kibiców i teraz z tej wady musimy zrobić atut – możliwość podpowiadania sobie, korygowania ustawienia. Nie możemy szukać wymówek, musimy skupić się wyłącznie na pracy.

 

- Praca w kadrze U-21 była wspaniałym czasem. Poznałem niesamowitą grupę ludzi, były sukcesy, były porażki, ale tych dobrych momentów pojawiło się zdecydowanie więcej. Miałem możliwość pożegnania się ze wszystkimi, zostałem zaproszony na pożegnalne spotkanie z ludźmi z kadry i PZPN. Było bardzo fajnie, ale dzisiaj też jestem w fantastycznym miejscu i mam nadzieję, że takie uczucia jak przy okazji rozstania z reprezentacją będą towarzyszyć mi również gdy odejdę z Legii, co – mam nadzieję – nastąpi jak najpóźniej. Wiem, jaka jest sytuacja z trenerami w Legii, jednak nie obawiam się tego.

 

- Oglądałem inaugurację sezonu Zagłębia na żywo – wygrali z Lechem 2:1. Mają świetne stałe fragmenty gry, bardzo dobrych skrzydłowych, posiadają też wielki atut w postaci Starzyńskiego. Musimy zneutralizować skrzydła i zabezpieczyć się przed kontratakami, bo te – co pokazał ich mecz z Jagiellonią -  były bardzo skuteczne. Goście będą oczywiście w lepszej sytuacji mentalnej, jednak my także jesteśmy świadomi swojej wartości i potencjału, którym dysponuje każdy z zawodników. Teraz to wszystko musimy pokazać na boisku w niedzielę.

Udostępnij

Autor

Jakub Jeleński

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.