Gra wewnętrzna w Książenicach. Pierwszy zespół pokonał drużynę Legii U18 4:1 [ZDJĘCIA] - Legia Warszawa
Plus500

Po serii treningów bazujących na schematach taktycznych, a także dużej intensywności kolejnych wykonywanych ćwiczeń, przyszedł czas na grę wewnętrzną. Pierwszy zespół zmierzył się w niej z drużyną Legii U18 występującą na co dzień w CLJ. Ostatecznie w całej rywalizacji lepsza okazała się „jedynka”, która zwyciężyła w skróconym meczu 4:1.

Autor: Mateusz Okraszewski

Po serii treningów bazujących na schematach taktycznych, a także dużej intensywności kolejnych wykonywanych ćwiczeń, przyszedł czas na grę wewnętrzną. Pierwszy zespół zmierzył się w niej z drużyną Legii U18 występującą na co dzień w CLJ. Ostatecznie w całej rywalizacji lepsza okazała się „jedynka”, która zwyciężyła w skróconym meczu 4:1. Bramki w tej rywalizacji zdobywali: Mahir Emreli, Mattias Johansson, Kacper Kostorz i Szymon Włodarczyk. Jedynego gola dla zespołu do lat 18. strzelił Patryk Romanowski.

Gra wewnętrzna rozpoczęła się ok. godz.17:00 i trwała 2x30 minut. Poczynaniom zawodników z pierwszej drużyny przyglądał się nie tylko sztab szkoleniowy „jedynki”, ale również Szef Rozwoju Karier Indywidualnych i Wypożyczeń - Jacek Zieliński, Dyrektor Akademii Legii Warszawa - Richard Grootscholten i zastępca Dyrektora Akademii - Piotr Urban.

Zdjęcie

Legijna młodzież od samego początku starała się grać bardzo ambitnie. Dzięki takiej grze, pierwsze minuty upływały pod znakiem walki w środkowej części boiska. Pierwszy zespół dążył jednak do zdobycia bramki i dopiął swego w 18. minucie. Mahir Emreli wykorzystał dobre dogranie Yuriego Ribeiro i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mimo kolejnych prób, drużyna Czesława Michniewicza nie mogła po raz drugi wpakować piłki do siatki. Sprawy w swoje ręce i nogi wziął ostatecznie Mattias Johansson, którego indywidualna akcja zakończyła się drugim trafieniem. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry wewnętrznej.

Zdjęcie

W drugiej połowie oba zespoły dokonały zmian w składzie. Pierwszy zespół dążył do zdobycia kolejnych bramek. Zawodnicy „jedynki” często szukali prostopadłych zagrań, które zaskakiwały młodą defensywę drużyny występującej na co dzień w Centralnej Ligi Juniorów. W 50. minucie spotkania piłkę przejął Kacper Kostorz. Napastnik Wojskowych pomknął na bramkę rywala, zwiódł jednego defensora i pewnym wykończeniem podwyższył wynik spotkania. Młodzież do samego końca walczyła jednak o gola. Ta sztuka drużynie do lat 18. udała się w 55. minucie, gdy bramkę dla swojego zespołu zdobył Patryk Romanowski. Chwilę później ostatniego gola w tej rywalizacji strzelił Szymon Włodarczyk, a pierwszy zespoł pokonał ostatecznię Legię U18 4:1.

Legia Warszawa (I połowa): Kacper Tobiasz - Mattias Johansson, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Yuri Ribeiro - Bartosz Slisz, Andre Martins, Josue - Rafael Lopes, Mahir Emreli, Luquinhas

Legia Warszawa (II połowa): Cezary Miszta - Kacper Skibicki, Lindsay Rose, Jakub Kisiel (55' Szymon Włodarczyk), Filip Mladenović - Lirim Kastrati, Ihor Kharatin, Jurgen Celhaka, Ernest Muci, Kacper Kostorz - Tomas Pekhart

Legia U18: (I połowa): Sobczuk – Pacek, Bednarz, Wnorowski, Winiarski – Knera, Kieraś, Strzałek – Staniszewski, Kiedrowicz, Janaszek

W Legii U18 w II połowie grali również: Wodzicki, Dziemidowicz, Romanowski, Sobociński, Wicenciak, Bek, Rutkowski, Żolik, Furman