- Piłka nożna
- Pierwsza drużyna
- Liga Konferencji UEFA
- NK Celje - Legia
- NK Celje
- Inaki Astiz
- Konferencja prasowa
- Wideo
- Video
Inaki Astiz: Legia potrafi grać w takich spotkaniach [WIDEO]
Szkoleniowiec Legii Inaki Astiz odpowiedział na pytania dziennikarzy przed meczem z NK Celje.
Autor: Mateusz Okraszewski
Fot. Mateusz Kostrzewa
- Udostępnij
Autor: Mateusz Okraszewski
Fot. Mateusz Kostrzewa
Szkoleniowiec Legii Inaki Astiz odpowiedział na pytania dziennikarzy przed meczem z NK Celje.
- Musimy skupić się na czwartkowym meczu. Czuję, że jesteśmy dobrze przygotowani. Wiemy, jak chcemy grać, jak chcemy się zaprezentować. Boisko wszystko zweryfikuje, ale jestem pozytywnie nastawiony. Drużyna jest skupiona i rozumie, co chcemy robić. Każdy mecz w Europie jest trudny, jutro będzie podobnie. Legia nie raz pokazała jednak, że potrafi grać w takich spotkaniach. Zrobimy wszystko, aby jutro było podobnie. Do Warszawy chcemy wrócić ze zwycięstwem.
- Każdy zawodnik ma być przygotowany do każdego meczu. Każdy musi dawać z siebie 100%, aby mieć satysfakcję przede wszystkim dla siebie. Wybór składu jest najtrudniejszą rzeczą, ale taka jest rola trenera. Razem z moim sztabem czujemy, że być może brakowało nam trochę stabilizacji. Możemy spodziewać się jutro jakichś zmian, ale na pewno nie wszystkich jedenastu zawodników.
- Celje gra powtarzalne rzeczy, które mają dobrze wypracowane. Przygotowaliśmy się na nich już w czasie eliminacji do Ligi Europy w trwającym sezonie. Oglądaliśmy ich mecze, analizowaliśmy. Dużo od tego czasu się nie zmieniło. Materiał na pewno nam się przydał.
- W defensywie nasi rywale są agresywni, bo chcą posiadać piłkę. To bardzo trudny przeciwnik. W ataku mają zawodników z dużą jakością z piłką przy nodze. Są tam dobre indywidualności, ich napastnik ma świetny czas. Wiemy, że jest to dobra drużyna, ale zgromadziliśmy potrzebne informacje. W mojej opinii nasza drużyna dobrze przeanalizowała rywala.
Autor
Mateusz Okraszewski





