Kosta Runjaić: Długie posiadanie piłki to najlepsza odpowiedź na styl gry Radomiaka - Legia Warszawa
Plus500
Kosta Runjaić: Długie posiadanie piłki to najlepsza odpowiedź na styl gry Radomiaka

Kosta Runjaić: Długie posiadanie piłki to najlepsza odpowiedź na styl gry Radomiaka

Szkoleniowiec Legii odpowiedział na pytania dziennikarzy przed spotkaniem 25. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z Radomiakiem Radom.

Autor: Mateusz Okraszewski

Fot. Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Mateusz Okraszewski

Fot. Janusz Partyka

Szkoleniowiec Legii odpowiedział na pytania dziennikarzy przed spotkaniem 25. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z Radomiakiem Radom.

 

- Kacper Tobiasz, Mattias Johansson i Carlitos na pewno nie pojadą do Radomia. Mamy nadzieję, że wykorzystamy tę przerwę reprezentacyjną na to, aby Ci piłkarze wrócili do pełni dyspozycji i wznowili treningi z drużyną. Nie chcemy się spieszyć z takimi decyzjami. Ihor Kharatin i Lindsay Rose w pełni uczestniczą w treningach. Cały czas czekamy natomiast na Blaza Kramera. 
 

- Radomiak ma pełną swobodę podjęcia decyzji o występie Gabriela Radomiaka. My nie będziemy stawiać przeszkód. Zespół z Radomia będzie bardzo zmotywowany. Nasi rywale mogą grać nawet powyżej swoich umiejętności, oczywiście jeśli do tego dopuścimy. Radomiak jest w środku tabeli, ale każdy mecz toczy się o stawkę trzech punktów. Na pewno zespół z Radomia będzie mocno walczył. My chcemy potwierdzić swoją dobrą formę z ubiegłych tygodni. Naszym celem jest kontynuacja dobrej passy. Chcemy z przytupem zakończyć pewien etap przed przerwą na reprezentacje. Wiemy, że mamy pewne elementy do poprawy w odniesieniu do meczu ze Stalą Mielec. Mam na myśli chociażby aspekt posiadania piłki. W drugiej połowie ostatniej rywalizacji nie robiliśmy tego na naszym poziomie. Pracujemy także nad szybszym operowaniem piłką między zawodnikami. Radomiak dysponuje kilkoma indywidualnościami. Koncentrują się na kontratakach i szukają dośrodkowań na swojego napastnika. Najlepszą odpowiedzią na ten styl gry jest posiadanie piłki.

Zdjęcie

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z Ernesta Muciego. Moim zdaniem, w każdym meczu, w którym wystąpił, Ernest miał przebłyski i pokazywał swoje umiejętności. Teraz jest jednak aktywniejszy i sprawia wrażenie dojrzalszego. Ma jednak aspekty, nad którymi musi popracować. Mam na myśli chociażby aspekty taktyczne. Do tej pory pokazał zaledwie ułamek swoich możliwości. Wiem, że ten piłkarz ma jeszcze spory zapas. 
 

- Na szerokich listach powołanych piłkarzy znajdowali się Ernest Muci, Filip Mladenović i Tomas Pekhart. Jeśli chodzi o reprezentację Polski – od tego jest cały sztab szkoleniowy, który jeździ na mecze i obserwuje kadrowiczów. Nie chciałbym wchodzić w ich kompetencje.

Udostępnij

Autor

Mateusz Okraszewski

16razyMistrz Polski
20razyPuchar Polski
5razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.