Plus500
Kosta Runjaić: Miałem dobre przeczucia [WIDEO]

Kosta Runjaić: Miałem dobre przeczucia [WIDEO]

Nowy szkoleniowiec Legii Warszawa po raz pierwszy zabrał głos. Zobacz na jakie pytania odpowiedział trener.

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Mateusz Kostrzewa, Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Jakub Jeleński

Fot. Mateusz Kostrzewa, Janusz Partyka

Nowy szkoleniowiec Legii Warszawa po raz pierwszy zabrał głos. Zobacz na jakie pytania odpowiedział trener.

 

- Po pierwsze dzień dobry, witam wszystkich i cieszę się, że tu jestem. Z grania w Warszawie mam bardzo dobre wspomnienia, bo z Pogonią często udawało nam się tutaj wygrywać. Chciałem kontynuować swoją pracę w Polsce, a z całym szacunkiem do innych, Legia Warszawa to tutaj największy i najsilniejszy klub - powiedział Kosta Runjaić. 

 

- Po Pogoni i udanej historii, którą udało nam się napisać pomyślałem  że najlepszym i najwłaściwszym krokiem jest podjęcie większego wyzwania w większym klubie. I tym klubem jest Legia. To oczywiście nie był najlepszy sezon w historii, więc czeka mnie duże wyzwanie. Kluczowy w tym wszystkim był kontakt z Jackiem Zielińskim, dzięki któremu mogłem podjąć współpracę z dyrektorem sportowym w taki sposób, jakiego potrzebuję. Miałem przeczucie co do tego, że prawdopodobnie będzie nam się dobrze pracowało by przebudować i stworzyć nowy impuls dla tego klubu.

Zdjęcie
Zdjęcie

- Teoretycznie Legia powinna bić się o topowe miejsce co sezon. Wyzwaniem i jednocześnie celem na przyszłość jest gra w Europie.  Podpisałem kontrakt właśnie dlatego, stąd to i moje i nasze wyzwanie.  Musimy stworzyć jedność i krok po kroku odzyskać swoją siłę. Jestem podekscytowany, głęboko wierzę i ufam swoim przeczuciom.

 

- Jestem szczęśliwy, że mogę tu być. Spędziłem dobry czas w Pogoni i mam nadzieję, że tutaj nabiorę równie dobrych i jeszcze bardziej pełnych sukcesu doświadczeń. Nie mam żadnej specjalnej wiadomości – po prostu pracujmy razem i wszystko inne przyjdzie z czasem. Nie chciałbym także odpowiadać na pytanie dotyczące budowy drużyny - wolę mniej mówić, a więcej robić - zakończył szkoleniowiec.

Udostępnij

Autor

Jakub Jeleński

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.