Plus500
Legia mistrzem Polski 2019/20! Oni zdobyli tytuł

Legia mistrzem Polski 2019/20! Oni zdobyli tytuł

Legia Warszawa na trzy kolejki przed końcem sezonu 2019/20 zdobyła tytuł mistrza Polski. Przedstawiamy sylwetki wszystkich piłkarzy, którzy odegrali swoje role w zdobyciu trofeum. Oto 33 legijnych wojowników i sztab szkoleniowy Wojskowych. Panowie – dziękujemy!

Autor: Przemysław Gołaszewski

Fot. Mateusz Kostrzewa, Jacek Prondzynski, Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Przemysław Gołaszewski

Fot. Mateusz Kostrzewa, Jacek Prondzynski, Janusz Partyka

Radosław Majecki

Gdy jesienią 2018 roku Radosław Majecki debiutował w bramce Legii Warszawa, pewnie sam nie spodziewał się, że jego kariera nabierze takiego tempa. W bieżącym sezonie był pewnym punktem w bramce Wojskowych, a swoją grą regularnie potwierdzał wysokie umiejętności, które nie pozostały niezauważone. Podczas zimowego zgrupowania w Belek Majecki w tajemnicy “wymknął się” do Monako, gdzie podpisał kontrakt wiążący go z AS Monaco do 2024 roku. Tytuł mistrzowski jest zatem pięknym zwieńczeniem przygody Radka z Legią Warszawa.

 

Mecze w lidze: 33
Minuty: 2970
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Radosław Cierzniak

37-letni bramkarz musiał pogodzić się z rolą zmiennika Radosława Majeckiego, ale po jego transferze do AS Monaco stanął w bramce i godnie zastąpił młodszego kolegę. Doświadczenie między słupkami dało legionistom spokój na finiszu rozgrywek, a strata Radka Majeckiego nie była tak bolesna.

 

Mecze w lidze: 1
Minuty: 90
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 4

Zdjęcie

Wojciech Muzyk

 

Dla 21-letniego bramkarza odejście Radosława Majeckiego otworzyło szansę na ligowy debiut. W bramce stanął w niezwykle trudnym spotkaniu. W hicie z Lechem Poznań co prawda dwukrotnie skapitulował, ale też swoimi interwencjami uratował drużynę w innych sytuacjach. Pewność siebie Wojkta wzrasta, co będzie widoczne w kolejnych występach.

 

Mecze w lidze: 1
Minuty: 90
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

 

Mateusz Wieteska

W tym sezonie Mateusz Wieteska udowodnił, że można na niego liczyć. W tym sezonie zagrał w ponad dwudziestu meczach ligowych, a do tego był ważnym punktem zespołu w Pucharze Polski, gdzie regularnie występował w pierwszym składzie. Najmniej doświadczony środkowy defensor wielokrotnie pokazał dojrzałość i wraz z Igorem Lewczukiem i Arturem Jędrzejczykiem stanowił solidne trio, z którego trener Vuković mógł wybierać z pozytywnym bólem głowy.  Rola zastępcy Artura Jędrzejczyka jako kapitana zespołu potwierdza, że szkoleniowiec Legii bardzo ceni tego zawodnika i widzi w nim cechy przywódcze. 

 

Mecze w lidze: 25
Minuty: 1911
Gole: 1
Asysty: 1
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 2

Zdjęcie

Igor Lewczuk

Gdy w lipcu 2019 roku Igor Lewczuk związał się z Legią Warszawa, wiele osób zastanawiało się czy z perspektywy wieku piłkarza jest to odpowiednie wzmocnienie. Okazało się, że z Igorem jak z winem - im starszy tym lepszy. Pewny siebie, zdecydowany w działaniach i rzadko mylący się Lewczuk był skuteczny w działaniach boiskowych, ale też odegrał istotną rolę w szatni. Piłkarze często wspominali, że w kilku słowach w szatni potrafi trafić do zespołu. Było to doskonale widać przy okazji nagrania z urodzinowej przemowy Igora Lewczuka. Skała na boisku, wzór poza boiskiem.

 

Mecze w lidze: 25
Minuty: 2048
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 3

Zdjęcie

Luis Rocha

Portugalski obrońca nie miał szczęścia w tym sezonie. Na początku rozgrywek występy w pierwszym składzie dzielił z wejściami z ławki. Przytrafiły mu się też drobne urazy, które utrudniały złapanie odpowiedniego rytmu. Wreszcie o miejsce na boisku musiał rywalizować z fenomenalnym Michał Karbownikiem. Jednak gdy był już na murawie, zawsze dawał z siebie wszystko. 

 

Mecze w lidze: 9
Minuty: 496
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Marko Vesović

Zwycięski gol w meczu z Zagłębiem Lubin i asysta w spotkaniu z Rakowem Częstochowa na początku sezonu wskazywały, że to może być rok Marko Vesovicia. Niestety reprezentantowi Czarnogóry przytrafił się uraz, co nieco wstrzymało naszego prawego obrońcę. Veso wrócił w pięknym stylu, a szczególnie po wznowieniu rozgrywek po pandemii pokazał wysokie umiejętności i stał się kluczowy w układance Marko Vesovicia. W meczu ze Śląskiem Wrocław odniósł jednak kontuzję, która zepsuła mu końcówkę sezonu. Marko miał ogromny wpływ na zdobycie tego tytułu. 

 

Mecze w lidze: 22
Minuty: 1838
Gole: 1
Asysty: 6
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 2

Zdjęcie

Inaki Astiz

Rola Inakiego Astiza w drużynie Aleksandara Vukovicia nie ogranicza się tylko do występów na boisku. Astiz zagrał w tym sezonie tylko w czterech meczach ligowych, ale jego wiedza i wpływ na młodszych zawodników podczas treningów był nie do przecenienia. Hiszpan to jeden z symboli Legii i ten tytuł z pewnością ma dla niego takie samo znaczenie, jak poprzednie trzy mistrzostwa, w których odgrywał pierwszoplanowe role. 

 

Mecze w lidze: 4
Minuty: 270
Gole: 0
Asysty: 0 
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 4

Zdjęcie

Paweł Stolarski

Po dobrym początku sezonu okraszonym asystą w wygranym 2:1 meczu z Koroną Kielce, musiał długo czekać na swoją szansę. Lecz w końcówce sezonu się doczekał i ją wykorzystał. Dla Pawła Stolarskiego jest to pierwszy tytuł mistrzowski i coś nam się wydaje, że nie ostatni. 

 

Mecze w lidze: 10
Minuty: 825
Gole: 0 
Asysty: 1
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

William Remy

29-letni obrońca nie grał w tym sezonie zbyt dużo, na co wpływ miały również urazy, z którymi borykał się przez cały sezon. Gdy jednak trener Vuković posyłał go na boisku, dawał z siebie wiele i nie można mu było niczego zarzucić. Nie odegrał pierwszoplanowej roli, ale był ważną postacią w szatni Legii Warszawa.

 

Mecze w lidze: 3
Minuty: 103
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 2

Zdjęcie

Artur Jędrzejczyk

Kapitan. Żołnierz trenera Vukovicia. Człowiek, bez którego trudno wyobrazić sobie Legię Warszawa. - Nie można przejść obojętnie obok tego, że grając w Legii nie zdobywasz mistrzostwa Polski. Po to jesteśmy w tym miejscu, aby zdobywać jak najwięcej trofeów, aby grać w europejskich pucharach. Znasz mnie, mam gdzieś, kto, co i gdzie o mnie wypisuje, ale nie mam gdzieś tego, że przegraliśmy tytuł. Jestem w tym klubie już na tyle długo, że wiem, czego się tu oczekuje. To dla mnie bardzo ważne i nie ukrywam, że zdarza mi się o tym rozmyślać - mówił w rozmowie z Legia.com w grudniu 2019 roku. W tym sezonie porwał za sobą całą drużynę i wraz z kolegami pokazał, że mistrzowski charakter. Jest to piąty tytuł Artura Jędrzejczyka.

 

Mecze w lidze: 27
Minuty: 2430
Gole: 0
Asysty: 1
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 5

Zdjęcie

Michał Karbownik

Historia jak z filmu. W pierwszej drużynie zadebiutował pod koniec sierpnia w wygranym w niezwykłych okolicznościach meczu z ŁKS-em Łódź (3:2). Przed meczem pojawiło się wiele głosów wątpiących w zasadność tej decyzji. Tymczasem Karbownik od razu wpisał się do protokołu meczowego, zaliczając asystę. Kibice pokochali go za odwagę, determinację i przebojowość. Z każdym kolejnym spotkaniem Michał Karbownik wyglądał coraz lepiej, w ciągu kilku miesięcy wyrósł na motor napędowy drużyny i potencjalny cel transferowy wielu czołowych, europejskich klubów. 

 

Mecze w lidze: 26
Minuty: 2189
Gole: 0
Asysty: 7
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Domagoj Antolić

Przez wielu określany mianem „profesor”. Nie ma w tym przesady. Znakiem rozpoznawczym Domagoja Antolicia jest elegancja i efektywność. Krótkie podanie, długie podanie, przetrzymanie piłki, napędzanie akcji ofensywnej, pomoc w defensywie - wszystkie te elementy Antola opanował do perfekcji, co czyni go niezbędnym graczem Legii Warszawa. Z każdym meczem coraz bardziej się nakręcał, co wiązało się ze zmianą stylu gry całej drużyny. - W końcu potrafimy wsiąść na przeciwnika, wymieniać podania i wypracować sobie na boisku większą przewagę niż kiedykolwiek wcześniej. Przed Legią całą karierę spędziłem w Dinamo, gdzie graliśmy właśnie w ten sposób – absolutna dominacja od 1. do 90. minuty - mówił w rozmowie z Legia.com. To było zamknięte koło: Antola odnalazł się w nowej filozofii perfekcyjnie, ale też był człowiekiem, dzięki któremu tę filozofię można było przełożyć na boisko. 

 

Mecze w lidze: 30
Minuty: 2515
Gole: 3
Asysty: 5
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 2

Zdjęcie

Valeriane Gvilia

W kwietniu 2019 roku Vako Gvilia wystąpił w barwach Górnika Zabrze w przegranym przez jego ówczesną drużynę meczu z Legią Warszawa. Wojskowi wywieźli z Zabrze cenne trzy punkty i pozytywne wrażenie na temat Gruzina, który zanotował asystę przy trafieniu Igora Angulo. Dwa miesiące później Gvilia był już piłkarzem Legii Warszawa. Już w eliminacjach do europejskich pucharów udowodnił swoją wartość, a w meczach ligowych często napędzał zespół, jak podczas wygranego 2:0 meczu ze Śląskiem Wrocław, gdy dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Zawsze uśmiechnięty, zawsze pozytywnie nastawiony, zawsze dający z siebie wszystko.

 

Mecze w lidze: 33
Minuty: 2126
Gole: 7
Asysty: 6
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Mateusz Cholewiak

Kibice pokochali go za charakter. Do Legii przychodził jako gracz z łatką rezerwowego, przez wielu postrzegany był jako uzupełnienie składu. Nie przemawiał za nim wiek. Nie przemawiała ekstraklasowa przeszłość, bowiem nie był nawet zawodnikiem pierwszego składu w Śląsku Wrocław. Jednak trener Aleksandar Vuković uwielbia takich zawodników. Walczących, gryzących trawę w każdej minucie boiska. Każdą szansę, którą Cholewiak otrzymał od trenera, wykorzystał. Przełomowym spotkaniem była potyczka z Wisłą Kraków, gdzie wszedł na boisko po przerwie i dał sygnał do ataku, a Legia odwróciła losy meczu.

 

Mecze w lidze: 10
Minuty: 420
Gole: 2
Asysty: 1
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Arvydas Novikovas

W tym sezonie Arvydas przeżył piękne, ale też bolesne chwile. Przygodę z Legią rozpoczął od trafienia w swoim drugim ligowym meczu przeciwko Koronie Kielce. Między 12. a 16. kolejką strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. Przytrafiły mu się też urazy, w tym problemy z sercem, których doświadczył też w przeszłości, jeszcze jako zawodnik VFL Bochum. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa borykał się z kontuzją. 


Mecze w lidze: 17
Minuty: 1083
Gole: 4
Asysty: 4
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Paweł Wszołek 

Przy nazwisku tego gracza pojawiło się wiele znaków zapytania. Czy Paweł szybko wróci do formy, po tym jak po wygaśnięciu kontraktu w QPR pozostawał bez klubu? Ile czasu będzie potrzebował na wkomponowanie się w zespół - do klubu dołączył przecież we wrześniu. Wreszcie tematem rozmów kibiców była jego klubowa przeszłość. Paweł szybko odpowiedział na pytania i pokazał swoją przydatność kibicom. Ci polubili go nie tylko za świetne mecze w jego wykonaniu, ale też szczerość i naturalność, gdy pod sektorem legionistów z uśmiechem zareagował na prośby kibiców o wspólne śpiewanie. Groźny w bocznym sektorze, pomocny w defensywie i skuteczny pod bramką. Czego chcieć więcej od skrzydłowego?  

 

Mecze w lidze: 22
Minuty: 1761
Gole: 6
Asysty: 8
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Andre Martins

Imponował inteligencją i spokojem na boisku, ale też poza nim. Świetnie ułożona prawa noga, podania dokładne na centymetr, mądre poruszanie się po murawie i nieustępliwość. Andre Martins jest typem zawodnika, którego uwielbia każdy trener. Mało tego, poza boiskiem jest niezwykle szczerym, otwartym i uśmiechniętym człowiekiem. Słuchanie go to przyjemność - potrafi w prostu sposób odpowiedzieć o najbardziej skomplikowanych piłkarskich zagadnieniach. Widać po Andre, że podczas swojej kariery był w szatniach zagranicznych klubów i nie odgrywał tam drugoplanowej roli. 

 

Mecze w lidze: 30
Minuty: 2226
Gole: 0
Asysty: 1
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Piotr Pyrdoł

Do Legii trafił jako obiecujący młodzieżowiec, który pod okiem trenera Aleksandara Vukovicia ma szansę na rozwój. Sytuacja kadrowa Legii utrudnia mu występy w pierwszym składzie - Piotr Pyrdoł podczas zgrupowania w Belek wystawiany był na skrzydle, a te pozycje Wojskowi mają naprawdę mocno obsadzoną. Piotrek swoje minuty w tym sezonie dostał i z pewnością w przyszłości otrzyma ich jeszcze więcej.

 

Mecze w lidze: 1
Minuty: 14
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Mateusz Praszelik

W pierwszej kolejce sezonu 2019/20 wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Pogonią Szczecin. Od początku zagrał również z Łódzkim Klubem Sportowym. W drugiej części sezonu grał już mniej. Z końcem czerwca skończył mu się kontrakt z Legią Warszawa i od przyszłego sezonu będzie występował w innym klubie.

 

Mecze w lidze: 5
Minuty: 181
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Luquinhas

Magik. Piłkarz, dla którego przychodzi się na stadion. Jego przebojowe rajdy potrafią zakręcić w głowie nie tylko kibicom, ale też przede wszystkim obrońcom rywali. Na początku sezonu wystawiany na skrzydle, później został przesunięty na pozycję numer “10”, gdzie pokazał pełnię swoich możliwości. To tam mógł najlepiej wykorzystać swoją technikę, przegląd pola i spryt, dzięki któremu przedzierał się przez zasieki przeciwników.

 

Mecze w lidze: 33
Minuty: 2600
Gole: 5
Asysty: 8
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Bartosz Slisz

Niezwykle utalentowany, perspektywiczny pomocnik. Słynie z ciężkiej pracy, często niewidocznej dla kibiców ekscytujących się meczem i rekordowymi dystansami przebiegniętymi podczas 90 minut boiskowych zmagań. Potwierdził to w swoim pierwszym występie od pierwszej minuty, kiedy to w spotkaniu z Jagiellonią Białystok przebiegł najwięcej kilometrów spośród wszystkich zawodników (12,25 km). Zawodnik, którego przy właściwym rozwoju czeka świetlana przyszłość. 

 

Mecze w lidze: 4
Minuty: 148
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Tomasz Jodłowiec

Ostatni raz w barwach Legii w meczu ligowym wystąpił w siódmej kolejce w meczu z ŁKS-em Łódź. W trakcie sezonu przeszedł do Piasta Gliwice, gdzie wcześniej podczas wypożyczenia zdobył tytuł mistrzowski. 

 

Mecze w lidze: 4
Minuty: 240
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 6

Zdjęcie

Cafu

Portugalski pomocnik odniósł we wrześniu 2019 roku kontuzję więzadeł w kolanie, ale dzięki determinacji i niezwykłej sile charakteru Cafu wrócił do gry już po trzech miesiącach. Podczas zimowego zgrupowania jego forma wyglądał na naprawdę wysoką, jednak zawodnik nie mógł już tego pokazać na boiskach PKO Ekstraklasy. W styczniu przeniósł się do Olympiakosu.

 

Mecze w lidze: 6
Minuty: 281
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 2

Zdjęcie

Dominik Nagy
Najlepszym meczem w wykonaniu Dominika w tym sezonie było spotkanie 6. kolejki przeciwko ŁKS-owi Łódź, kiedy to węgierski pomocnik strzelił gola i zanotował asystę. Zimą 2020 roku Dominik został wypożyczony do Panathinaikosu Ateny.

 

Mecze w lidze: 9
Minuty: 416
Gole: 1
Asysty: 1
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 3

Zdjęcie

Salvador Agra

Skrzydłowy na pewno inaczej wyobrażał sobie mijający sezon. W PKO Ekstraklasie wystąpił tylko dwukrotnie, a po rozstaniu z Legią pozostaje bez klubu.

 

Mecze w lidze: 2
Minuty: 89
Gole: 0
Asysty: 0 
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Tomas Pekhart

Czeski wieżowiec błyskawicznie zaadoptował się w drużynie. W debiucie z Jagiellonią Białystok trafił do siatki, a potem dołożył kolejne gole. Szczególnie istotne było trafienie z Lechem Poznań w pierwszym meczu po zakończeniu przerwy spowodowanej pandemią. Został też bohaterem spotkania z Wisłą Kraków, kiedy zdobył dwie bramki, a legioniści odwrócili losy meczu i wygrali 3:1. 

 

Mecze w lidze: 9
Minuty: 485
Gole: 4
Asysty: 2
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Jose Kante

Świetnie wkomponował się w taktykę Aleksandara Vukovicia. Napastnik, który przy okazji jest pierwszym obrońcą. Nie ma dla niego straconych piłek, nieważne czy goni za nią w akcji ofensywnej czy podczas pościgu przy kontrataku rywali. W dwudziestu trzech ligowych występach strzelił dziesięć goli i zanotował trzy asysty. W końcówce sezonu, podczas meczu ze Śląskiem Wrocław, doznał kontuzji. Miał niebywałego pecha, ponieważ był to pierwszy mecz po wyleczeniu innego urazu.

 

Mecze w lidze: 23
Minuty: 1268
Gole: 10
Asysty: 3
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Vamara Sanogo

Na powrót do gry czekał niemal rok. Podczas meczu eliminacji do Ligi Mistrzów z gibraltarską drużyną Europa FC doznał poważnej kontuzji kolana. Cierpliwe pracował z fizjoterapeutami, walczył o swoje i ostatecznie wrócił na boisko. W 29. kolejce dostał 25 minut gry w meczu z Arką Gdynia. Strzelił ustalającego wynik spotkania gola, upadł na kolana i ze wzruszeniem uniósł wzrok. 11 dni później w czasie treningu wyrównawczego po meczu ze Śląskiem Wrocław doznał kontuzji ścięgna Achillesa, która wykluczy go z gry na minimum pół roku. 

 

Mecze w lidze: 2
Minuty: 46
Gole: 1
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Maciej Rosołek

Są takie momenty w życiu piłkarzy, które definiują ich karierę i przez długie lata kojarzą się z konkretnym wydarzeniem. Takim momentem dla Maćka Rosołka będzie z pewnością zwycięski gol strzelony Lechowi Poznań przy Łazienkowskiej w meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Dwóch minut na boisku potrzebował wówczas młody napastnik, by wpisać się na listę strzelców i dać Legii zwycięstwo w meczu, który w przekroju całego sezonu można nazwać kluczowym. Maciek wyrósł na specjalistę od ważnych goli, co potwierdził też w meczach z ŁKS-em Łódź i Piastem Gliwice.

 

Mecze w lidze: 10
Minuty: 203
Gole: 3
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Jarosław Niezgoda

Za Jarkiem fenomenalna runda jesienna, podczas której strzelił 14 goli i zanotował dwie asysty. Do tej pory jest najlepszym strzelcem Legii Warszawa w tym sezonie ligowym. Świetne występy na polskich boiskach zaowocowały transferem do Portland Timbers. Amerykański sen Jarka został jednak wstrzymany przez pandemię koronawirusa. Wkład napastnika w mistrzostwo Polski jest niepodważalny. 

 

Mecze w lidze: 18
Minuty: 1070
Gole: 14
Asysty: 2
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 4

Zdjęcie

Carlitos

Ulubieniec trybun, który we wrześniu rozpoczął niespodziewaną podróż po świecie. We wrześniu przeniósł się Al Wahdy - klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a ostatecznie wylądował w greckim Panathinaikosie. W trwającym jeszcze sezonie PKO Ekstraklasy zdążył dwukrotnie wystąpić w barwach Legii Warszawa. 

 

Mecze w lidze: 2
Minuty: 49
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1

Zdjęcie

Sandro Kulenović

Zawodnik, którego niezwykle cenił trener Aleksandar Vuković. Zaangażowanie i praca dla drużyny przemawiały do szkoleniowca Wojskowych, który chętnie stawiał na młodego Chorwata. Podstawowy napastnik Legii w eliminacjach do europejskich pucharów, w lidze zdążył zagrać zbyt wiele zanim przeniósł się do Dynama Zagrzeb. 

 

Mecze w lidze: 3
Minuty: 190
Gole: 1
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 2

Zdjęcie

Kacper Kostorz

Młody, obiecujący talent, przez trenera Vukovicia testowany na pozycji wysuniętego napastnika. Po dobrze przepracowanym zimowym zgrupowaniu został wypożyczony do Miedzi Legnica, by zdobywać cenne doświadczenie i niezbędne do rozwoju minuty.

 

Mecze w lidze: 3
Minuty: 37
Gole: 0
Asysty: 0
Liczba mistrzostw zdobytych z Legią: 1


Zestawienie obejmuje zawodników, którzy przynajmniej raz wystąpili w barwach Legii w PKO Ekstraklasie w sezonie 2019/20 do momentu zdobycia przez Legię tytułu mistrzowskiego.

Zdjęcie

Sztab szkoleniowy:

Trener I drużyny - Aleksandar Vuković
Asystent trenera - Aleksandar Radunović
Asystent trenera - Marek Saganowski
Trener bramkarzy - Krzysztof Dowhań
Asystent trenera bramkarzy - Jan Mucha
Szef przygotowania fizycznego - Łukasz Bortnik
Trener przygotowania fizycznego - Piotr Zaręba
Trener przygotowania fizycznego - Radosław Gwiazda
Analityk - Maciej Krzymień
Analityk - Kacper Marzec
Dyrektor I drużyny - Konrad Paśniewski
Lekarz - Mateusz Dawidziuk
Fizjoterapeuta - Michał Trzaskoma
Fizjoterapeuta - Przemysław Wielebski
Fizjoterapeuta - Bartosz Kot
Fizjoterapeuta - Paweł Bamber
Dietetyk - Wojciech Zep
Szef kuchni - Ewa Olejniczak
Zaplecze sprzętowe - Krzysztof Rzymowski
Zaplecze sprzętowe - Sebastian Wołowicz
Psycholog - Michał Dąbski

 

Fizjoterapeuta Marcin Bator i analityk Przemysław Łagożny odeszli z klubu w trakcie sezonu.

Zdjęcie
Udostępnij

Autor

Przemysław Gołaszewski

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.