Liga Europy UEFA: Leicester City dzieli się punktami z Napoli. Legia liderem grupy C! - Legia Warszawa
Plus500

Zakończono pierwszą kolejkę fazy grupowej Ligi Europy UEFA w sezonie 2021/22. Po inauguracyjnej serii gier, Legia Warszawa zajmuje pozycję lidera w grupie C!

Autor: Mateusz Okraszewski

W czwartek, 16 września, o godz. 21:00, rozpoczęło się drugie spotkanie grupy C tegoroznej edycji Ligi Europy UEFA, w którym Leicester City podejmowało na własnym stadionie zespół Napoli. Bardzo szybko strzelanie w tym spotkaniu rozpoczęli gospodarze. W 9. minucie meczu Ayoze Perez wykorzystał dokładne dogranie z bocznego sektora boiska i z bliskiej odległości pokonał Davida Ospinę. W pierwszej połowie meczu Napoli szukało swoich szans i oddawało wiele strzałów, które nie przyniosły jednak upragnionego efektu w postaci wyrównującego trafienia.

Drugą część spotkania ponownie lepiej rozpoczęli Anglicy. Harvey Barnes przejął piłkę przed polem karnym Napoli, po czym ograł jednego z defensorów i płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Włosi nie zamierzali jednak dawać za wygraną. W 69. minucie meczu Victor Osimhen efektownie zwiódł Jannika Vestergaarda, a następnie skutecznym lobem umieścił piłkę w siatce. W samej końcówce spotkania nigeryjski napastnik strzelił swojego drugiego gola. Snajper Napoli wykorzystał dobre dośrodkowanie Matteo Politano i głową pokonał bezradnego Kaspera Schmeichela. Całe spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 2:2.

W takiej sytuacji, po pierwszej kolejce to Legia Warszawa jest liderem w tabeli grupy C! Już 30 września podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się na własnym stadionie z Leicester City w ramach drugiej serii gier Ligi Europy UEFA!