Liga Narodów UEFA: Zwycięstwo Polski, kolejny występ Karbownika - Legia Warszawa
Plus500
Liga Narodów UEFA: Zwycięstwo Polski, kolejny występ Karbownika

Reprezentacja Polski wygrała 3:0 z Bośnią i Hercegowiną w meczu Ligi Narodów UEFA.

Autor: PG

Autor: PG

Reprezentacja Polski wygrała 3:0 z Bośnią i Hercegowiną w meczu Ligi Narodów UEFA. W 15. minucie czerwoną kartkę obejrzał obrońca rywali Anel Ahmedhodzic, który nieprzepisowo powstrzymał wychodzącego na wolne pole Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu otworzył wynik spotkania w 40. minucie, kończąc pewnym strzałem z siedmiu metrów akcję Kamila Jóźwiaka. Niespełna pięć minut później Polacy prowadzili dwoma golami. Karol Linetty uderzył głową w kierunku dalszego słupka po niecodziennej urody podaniu Roberta Lewandowskiego z głębi pola. Po przerwie kapitan drużyny narodowej podwyższył prowadzenie. Napastnik najpierw odnalazł Mateusza Klicha, a później wbiegł w pole karne, gdzie pomocnik Leeds zrewanżował się dograniem wprost na lewą stopę, a Lewandowski uderzył nie do obrony. W 72. minucie na murawie pojawił się Michał Karbownik. Legionista zmienił Kamila Jóźwiaka i rozegrał osiemnaście minut na lewej stronie pomocy, często schodząc do środka pola.

Reprezentacja Polski zajmuje pierwsze miejsce w grupie 1. dywizji A. Polacy mają na koncie siedem punktów, drudzy Włosi sześć, Holendrzy pięć, a reprezentanci Bośni i Hercegowiny zgromadzili dwa oczka.

Polska – Bośnia i Hercegowina 3:0 (2:0), Wrocław

Bramki: Robert Lewandowski 40, 51, Karol Linetty 45

Polska: 1. Wojciech Szczęsny – 4. Tomasz Kędziora (72, 18. Bartosz Bereszyński), 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 13. Arkadiusz Reca – 21. Kamil Jóźwiak (72, 16. Michał Karbownik), 6. Jacek Góralski, 8. Karol Linetty, 14. Mateusz Klich (64, 23. Krzysztof Piątek), 11. Kamil Grosicki (64, 17. Damian Kądzior) – 9. Robert Lewandowski (58, 7. Arkadiusz Milik).