Nieudane zakończenie udanej jesieni - Legia Warszawa
Plus500
Nieudane zakończenie udanej jesieni

Legia przegrała 1:2 z Zagłębiem Lubin w ostatnim meczu w 2019 roku. Mimo porażki na Dolnym Śląsku podopieczni Aleksandara Vukovicia zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Teraz czeka nas dwumiesięczna przerwa, na boiska PKO Ekstraklasy wracamy w lutym.

Autor: Przemysław Gołaszewski

W ostatnim meczu roku Legia Warszawa przegrała 1:2 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. W pierwszej połowie lepszą drużyną byli Wojskowi. Swoją szansę miał Jose Kante, lecz dobrze spisał się w bramce gospodarzy Konrad Ferenc. Również Radosław Majecki wykazał się przytomnymi interwencjami. W 32. minucie Paweł Wszołek przeprowadził rajd prawym skrzydłem i dograł płasko do Jarosława Niezgody, a ten strzelił swojego czternastego gola w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Po przerwie Miedziowi przejęli inicjatywę. W 57. minucie piłkę do siatki skierował głową Bartosz Białek. Legioniści nie odpowiedzieli, a w końcówce wynik ustalił mocnym strzałem Damjan Bohar.

Zdjęcie

Legioniści kończą rok z 38 punktami, co oznacza pozycję lidera podczas przerwy zimowej. Przewaga nad drugą Cracovią wynosi dwa oczka. Do ligowej rzeczywistości piłkarze Legii powrócą na początku lutego.