Plus500
Piłkarze rezerw i pozostałe roczniki Akademii wróciły do treningów [ZDJĘCIA]

Piłkarze rezerw i pozostałe roczniki Akademii wróciły do treningów [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, 10 stycznia, drużyna rezerw Legii Warszawa wróciła do treningów. Piłkarze pod okiem trenera Marka Gołębiewskiego punktualnie o godz. 16:30 odbyli zajęcia na boisku nr 6 w Książenicach. Zajęcia w hali pneumatycznej odbyli po południu także legioniści z roczników U14-U18.

Autor: Janusz Partyka, Jakub Wydra

Fot. Janusz Partyka

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: Janusz Partyka, Jakub Wydra

Fot. Janusz Partyka

W poniedziałek przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął drugi zespół Wojskowych. Na boisku nr 6 w Legia Training Center odbył się pierwszy trening po przerwie zimowej, który zaplanowano na godzinę 16:30. W piątek, 14 stycznia o godz. 15:00, odbędzie się z kolei gra wewnętrzna z drużyną Legii U18.

 

Pierwsze w tym roku zajęcia rozpoczęła krótka przemowa w szatni trenera Marka Gołębiewskiego, który po kilkunastu tygodniach pracy z pierwszą drużyną Legii wrócił do zespołu rezerw. Szkoleniowiec Wojskowych w kilkunastu żołnierskich słowach przekazał piłkarzom czego będzie od nich wymagał podczas zimowych przygotowań. Po kilku minutach piłkarze wyszli na boisko i od razu przeszli do rozgrzewki pod okiem trenera przygotowania fizycznego Tomasza Grudzińskiego. Po kilku kolejnych minutach „rezerwiści” rozpoczęli trening z piłkami. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy, w których wymieniali między sobą podania. Zadaniem Wojskowych było szybkie operowanie futbolówką. Piłka miała poruszać się jedynie po płycie murawy, a sama gra opierała się przede wszystkim na dużej intensywności.

Zdjęcie

Po chwili sztab szkoleniowy zaordynował piłkarzom kolejne zadania. Zawodnicy żonglowali piłkami, a także wykonywali ćwiczenia rozciągające i wzmacniające. Po kolejnej chwili operowali już piłką w grze na utrzymanie, a także wychodzili na pozycje szukając wolnych przestrzeni. Oddzielnie z trenerem Arkadiuszem Białostockim ćwiczyli bramkarze. W poniedziałkowych zajęciach uczestniczyło 14 graczy z pola i czterech golkiperów.

 

Na koniec podzielono zespół i zarządzono gierkę z szybką wymiennością podań - zasady były podobne jak w grze w „dziadka”. Drużyna która nie była przy piłce starała się jak najszybciej odebrać ją „rywalom”, ci zaś - przy nieustannym pressingu - musieli wymienić jak największą ilość podań bez straty futbolówki.

 

– Dzisiejsze zajęcia miały charakter wprowadzający. Przede wszystkim były to ćwiczenia z piłkami, w formie tlenowej. Jutro czekają nas testy wydolnościowe. W środę mamy jeden trening stricte piłkarski, w czwartek - dwa treningi, natomiast w piątek rozegramy mecz wewnętrzny z drużyną U18 – mówi trener Legii II, Marek Gołębiewski. 

 

Na pierwszym treningu „dwójki” w 2022 roku pojawił się m.in. obrońca Szymon Bednarz, który jesienią występował w zespole U18.

– Na ten moment patrząc na zmiany kadrowe mówimy tak naprawdę tylko o odejściu Inakiego Astiza, który skupi się wyłącznie na obowiązkach asystenta trenera w pierwszym zespole. Na wypożyczenie uda się Jakub Kisiel, być może w kolejnych tygodniach któryś z zawodników również zostanie wypożyczony do innego klubu – dodaje szkoleniowiec rezerw. 

Zdjęcie

W dalszej części tygodnia legioniści będą szlifować formę w ośrodku w Książenicach. We wtorek o godz. 15:00 piłkarze rezerw Legii odbędą testy oraz trening na otwartym boisku. Środowe zajęcia (godz. 9:00) odbędą się z kolei w hali pneumatycznej. W czwartek zaś o godz. 9:00 drużyna będzie trenować w siłowni, a o godz. 14:00 na boisku nr 6. W piątek - o godz. 15:30 - drużyna Marka Gołębiewskiego rozegra grę wewnętrzną z zespołem Legii U18. W sobotę i niedzielę piłkarze rezerw Wojskowych będą mieć dni wolne.

W czasie przygotowań do rundy wiosennej „rezerwiści” rozegrają także kilka gier kontrolnych. Poznaliśmy sześciu sparingpartnerów stołecznej drużyny. Wszystkie sparingi odbędą się prawdopodobnie na boiskach Legia Training Center w Książenicach. Do ligowej rywalizacji piłkarze rezerw powrócą w weekend 12-13 marca. Wówczas, w ramach 21. kolejki rozgrywek III-ligi, rywalem Wojskowych będzie Pilica Białobrzegi.

 

Plan zimowych sparingów Legii II:

 

22 stycznia (sobota), LTC: Legia II - ŁKS Łagów
29 stycznia (sobota), LTC: Legia II - Wisła II Płock
12 lutego (sobota), LTC: Legia II - Motor Lublin
23 lutego (środa), LTC: Legia II - Zagłębie II Lubin
26 lutego (sobota), LTC: Legia II - Orlęta Radzyń Podlaski
5 marca (sobota), LTC: Legia II - Warta Sieradz

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 54

W tym samym czasie w hali pneumatycznej (boisko nr 7 pod balonem) ćwiczyły młodsze roczniki warszawskiej Legii. Na jednej połówce boiska z drużyną U18 trenował szkoleniowiec Grzegorz Szoka, na drugiej zaś wspólne zajęcia odbyli zawodnicy z roczników U17 i U16. Po godzinie do treningu przystąpili legioniści z U15 oraz U14.

 

W pierwszym treningu Legii U18 wzięli udział m.in. zawodnicy, którzy w rundzie jesiennej występowali w drużynie U17 – Maksymilian Stangret, Jakub Jędrasik i Oskar Lachowicz. Zabrakło kontuzjowanego Bartosza Wicenciaka oraz Igora Strzałka, który przebywa na zgrupowaniu pierwszego zespołu w Dubaju.

 

– Dzisiaj skupiliśmy się przede wszystkim na stopniowym wejściu w obciążenia treningowe. Przeprowadziliśmy grę pobudzającą, ćwiczenia opierające się na podaniach w ruchu, ćwiczenia kształtujące wytrzymałość aerobową oraz dwie gry na utrzymanie - mniejszą, tak zwane „rondo” oraz dużą grę, bez uderzeń na bramkę, by oszczędzić zawodnikom przed jutrzejszymi testami bólów nóg – wyjaśnia trener Legii U18, Grzegorz Szoka. – Jutro chłopcy przejdą testy wydolnościowe. W środę mamy trening oparty na grach, czwartek mamy wolne, a w piątek rozegramy grę wewnętrzną z Legią II – dodaje.

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 24
Udostępnij

Autor

Janusz Partyka, Jakub Wydra

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.